L, 24.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eestlased aitasid Hollandis röövli kinni pidada

posti­mees.ee
Eestlased aitasid Hollandis röövli kinni pidada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti politseinikud pidasid Amsterdamis röövli kinni
Eesti politseinikud pidasid Amsterdamis röövli kinni Foto: Lõuna prefektuur

Eesti politseinikud tegid reedel Amsterdami südalinnas aega parajaks, et jõuda hiljem lennukile, mis nad kodumaale tooks. Mehed olid sealkandis ligi kahe nädala jagu selleks, et harjutada koostööd kümnete ja kümnete teiste riikide korrakaitsjatega üle ilma.

«Help! Help! Stop him!» («Appi! Appi! Peatage ta!») kuulsid nad ühel hetkel kellegi karjeid ja nägid, kuidas üks mees piki linnatänavaid otse nende suunas jookseb. Erariietes korrakaitsjad ei pidanud pikalt aru. Nad otsustasid mehe edasist teekonda igal juhul takistada ja pidasid ta kinni. Tugevat vastupanu osutanud meest hoiti kinni, kuni kannatanu ja üsna pea ka kohalikud «sinised vilkurid» sinnasamasse saabusid, teatas Lõuna prefektuur Facebookis.

Kohalikelt selgitust küsides ilmnes, et mees, kes Eesti politseinike abiga kinni peeti, oli äsja röövinud ühest ettevõttest umbes 30 000 eurot sularaha ning püüdnud saagiga põgeneda.

Hollandi politseile olid kuriteos kahtlustatava tabamisel abiks Lõuna prefektuuri politseinikud Ago Martinson ja Ottomar Virk ning Ida prefektuuri politseinikud Pavel Reškin ja Sergei Matotškin.

Märksõnad
Tagasi üles