L, 24.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Bussipileti hind võib ostukohtades erineda 500 protsenti

Bussipileti hind võib ostukohtades erineda 500 protsenti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Simple Expressi piletite hinnad algavad ühest eurost. Valest kohast ostes tuleb aga mitu korda rohkem maksta.
Simple Expressi piletite hinnad algavad ühest eurost. Valest kohast ostes tuleb aga mitu korda rohkem maksta. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Kuna kampaaniahinnaga müüvad bussifirmad pileteid üldiselt vaid oma veebilehe kaudu, võib sama sama reisi maksumus erineda sõltuvalt pileti ostukohast mitmeid kordi. Näiteks paari kuu eest Viljandi–Tallinna liinile tulnud odavbussifirma Simple Expressi kodulehel saab kõige odavama pileti kahe linna vahel reisimiseks kätte ühe euroga, kuid populaarses T-pileti portaalis tuleb sama pileti eest maksta kuus eurot.

Just selline, 500-protsendiline juurdehindlus vaatas vastu näiteks neile, kes läinud teisipäeval soovisid osta piletit 21. aprillil kell 12.30 või 16.00 Viljandist Tallinna väljuvale bussile. Simpleexpress.eu lehel maksis see ühe euro, tpilet.ee portaalis aga kuus eurot. See oli suurim hinnavahe, mis Sakalal õnnestus tuvastada, kuid mitmekordseks jäid erinevused enamasti ka teistel päevadel ja väljumisaegadel.

Seejuures ilmnes mitu puhku, mil T-pileti kaudu müüdav Simple Expressi pilet oli kallim isegi teiste umbes sama väljumisajaga bussifirmade piletitest, ehkki Simple Express määratleb ennast odavbussifirmana.

Märksõnad
Tagasi üles