Isehakanud (trooni)pretendent alustas

4 min lugemist
Siim Kallase kõne hõlmas pea kõike – Euroopat ja Venemaad, majandust ja haridust, inimeseks olemist põlvkondade reas ja päevapoliitilisi põikeid. «Väga siimulik kõne,» hindasid teda aastaid tundnud kaaslased. «Igavavõitu,» nentisid kriitikud. «Väga hea,» kiitsid kirglikumad toetajad. FOTO: Liis Treimann

Siim Kallas (67) oli laupäeval kutsunud Tallinnasse Rahvusooper Estonia kammersaali oma pretendendikõnet kuulama Reformierakonna 1990. aastate põlvkonnakaaslased, lisaks toonaseid tippärimehi ning tolleaegseid poliitilisi konkurente.

Tellijale Tellijale

Kõik külalised olid praeguseks 15–20 aastat vanemad, enamik aktiivsest poliitikast ammu eemal. See oli ilmselge märk tänasele Reformierakonna põlvkonnale: tuletan teile meelde, kus on Eesti (liberaalse) poliitika juured, kelle tegude najal tänased reformierakondlased valitsevad. Kõneleja ütles ka otse: kui mina Reformierakonna asutasin.

Kallas nimetas end presidendikampaaniat alustades isehakanud pretendendiks. Vähemalt avalikult pole Reformierakond teda selgesõnaliselt toetanud, aga erakonna praegune juht Taavi Rõivas kuulas hoolikalt kõnet ning lahkus ürituselt ühe viimasena, enne pikalt Kallasega omavahel vesteldes.

16.04.2016 19.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto