Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pardid said selga värske võistlusvormi

10 000 parti tuleb tänavuseks ralliks valmis seada. Tegutsejate hulgas vasakult esimene lastefondi vabatahtlik Hanna Plato, teine on Laine Ütt, kelle kodus käis laupäeval partide ajamine võistlusvormi. Parte kallab lauale vähihaigete laste vanemate liidu vabatahtlik Siim Juss, tema kõrval toimetavad lastefondi kommunikatsioonijuht Merili Kärner ja vähihaigete laste vanemate liidu vabatahtlik Ulvi Kollom. FOTO: Kristjan Teedema

Laupäeva hommikul oli Soinastes, Laine Üti kodus kummipartide vastuvõtuks ke­set tuba kaks suurt lauda. Nende ümber pidi mahtuma toimetama vähemalt 15 inimest. Puhastusvahendid, noad ja liimipüstol ootasid.

Tellijale Tellijale

Poole üheteistkümne paiku keerasid väravasse kolm ruumikat sõiduautot, mis olid pungil kümnest tuhandest kollasest linnupojast ehk tänavustest pardiralli osavõtjaist. Pardid olid talvitunud Vändras, sest seal asub pardiralli juhi Ragnar Põllukivi naise vanemate kodu ning seal on käepärast ka tohutu suur lakapealne, kus partidel oli pärast mullust võistuujumist mõnus taheneda.

Nii Laine Ütt kui ka Ragnar ja Piret Põllukivi ning hulk teisi inimesi, kes olid Soinastesse sõitnud, on Eesti vähihaigete laste vanemate liidu liikmed. Kohal olid aga ka Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi juht Küllike Saar, kommunikatsioonijuht Merili Kärner ja vabatahtlikud, sest lastefond on tänavu pardirallile kaasa aitamas.

16.04.2016 19.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto