Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Euroopa terasetööstus elab läbi näguripäevi

Terasetöötajad Saksamaa tänavatel meelt avaldamas. FOTO: SCANPIX

Euroopa Liidus on terasetööstus hoidnud erilist kohta juba Euroopa Liidu asutamisest saadik. Terase import Hiinast on kasvanud enneolematu kiirusega, samas kui liidusisene tootlikkus jääb alla majanduskriisieelset taset. Selle tõttu on kaotanud töö kümned tuhanded inimesed ja suletakse tehaseid. 

Tellijale Tellijale

2008. aastal alanud majanduskriisist alates on kogu terasetööstus kannatanud pideva ületootluse ja vähese nõudluse all, mis on kaasa toonud suure vallandamiste laine.

Üle ELi on suletud mitmeid tehaseid ja sektoris on kaotanud viimastel aastatel töö peaaegu 40 000 inimest. Terase nõudlus ELis on jäänud 27 protsenti alla kriisieelse taseme. Samas on terase import Hiinast ELi kasvanud kolme aasta jooksul üle saja protsendi.

Euroopa Liit, maailmas terase tootmises Hiina järel teisel kohal, toodab üle 177 miljoni tonni terast aastas. Hiina toodab jällegi poole maailma 1,6 miljardist tonnist terasest, sellest 400 miljonit tonni – ehk üle kahe korra rohkem, kui EL üldse kokku toodab – on üle toodetud. Eksport ELi on viimase 18 kuuga kahekordistunud.

18.04.2016 20.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto