L, 3.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vietnamlane reisib enne pagasiruumis Euroopasse kui jääb kodumaale

Kerstin Meresma
Vietnamlane reisib enne pagasiruumis Euroopasse kui jääb kodumaale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Uudis Eesti piiril kinnipeetud inimkaubitsejatest, kelle laadung oli 11 vietnamlast, ei ole esimene omasuguste seast. Pea iga eurooplane on teadlik asjaoludest, mis sunnivad süürlasi võtma ette ohtlikke reise, et maabuda Euroopas ja siin asüüli taotleda. Põhjused, miks võtta ette sarnane reis Vietnamist, ei ole aga nii üldlevinud.

Vietnami Sotsialistlik Vabariik on koos Hiina, Kuuba ja Laosega üks vähestest järelejäänud üheparteilise valitsusega sotsialistlikest riikidest, mis ametlikult tunnustavad kommunismi kui oma riiklikku poliitikat. Praegune konstitutsioon sätestab Vietnami Kommunistliku Partei ülemuslikkuse riigi valitsemises, poliitikas ja ühiskonnas. Olenemata ebademokraatlikust riigikorrast, on Vietnami majandus nagu Hiinaski, arenenud suuresti kapitalistlikuks. Vietnami eesmärgiks on saada aastaks 2020 arenenud riigiks.

The Economisti andmetel ennustatakse Vietnamile koos Myanmari, Kambodža ja Laosega jätkuvat kõrget 6,5-protsendilist majanduskasvu järgnevaks 15 aastaks. Vietnami nimetatakse ka üheks kuumemaks kohaks, kuhu Aasias investeerida.

Tagasi üles