L, 3.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ida-Viru gäng tõi Eestisse poolsada vietnamlast

Nils Niitra
, reporter
Ida-Viru gäng tõi Eestisse poolsada vietnamlast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaadrid politseivideost, kus ööl vastu 12. aprilli koostöös K-komandoga läbi viidud operatsiooni käigus tabati smugeldajate gäng, kes oli mahutanud Ford Mondeo pagasiruumi 11 täisealist vietnamlast.
Kaadrid politseivideost, kus ööl vastu 12. aprilli koostöös K-komandoga läbi viidud operatsiooni käigus tabati smugeldajate gäng, kes oli mahutanud Ford Mondeo pagasiruumi 11 täisealist vietnamlast. Foto: Politsei

Lõuna ringkonnaprokurör Aro Siinmaa kinnitab, et jaht inimkaubitsejatele, kes läinud nädalal 11 vietnamlasega piiri lähistel vahele jäid, algas tegelikult juba mullu novembris, kui riiki toimetati 15 vietnamlast ja vahistati kaks jõugu liiget.

«Edasise uurimise käigus ilmneski, et tegu pole juhusliku katsetusega, vaid toimib kindla rollide jaotusega õlitatud süsteem,» lausus Siinmaa. «Teatud isikud on valmis kogu aeg reageerima uutele «kauba» tarnetele.» Just kaubana neid inimesi prokuröri sõnul koheldaksegi.

Niisiis uuribki politsei praegu tegelikult nelja sama seltskonna läbi viidud inimkaubandusjuhtumit, millega on alates oktoobrist üle piiri toimetatud kokku poolsada vietnamlast. Kahel juhul on kurjategijatel õnnestunud vietnamlased Eestist edasi saata.

Tagasi üles