Vanainimesed elavad justkui trellide taga

Valkla Kodu on jäänud Eestis ainsaks kinniseks erihooldekoduks, kuhu kohus määrab aasta kaupa psüühikahäiretega inimesi, kes on muutunud ohtlikuks endale ja teistele. Kui hästi läheb, on hoolealune selle ajaga rahunenud ning suudab rutiinset igapäevaelu elada kas täiesti vabalt või osaliselt valve all kusagil mujal. FOTO: Sander Ilvest

Harjumaal Kuusalu vallas asuva Valkla kinnise erihooldekodu piirdeaeda on ehitatud üha kõrgemaks ja tihedamaks ning seda peamiselt ühe vaimupuudega hoolealuse pärast, kes täidab oma päevi nuputamisega, kuidas töötajad üle mängida ja jälle plehku panna.

Tellijale Tellijale

Sellel nupumehel on aastate jooksul õnnestunud Valklast põgeneda rohkem kui kümme korda ning enamasti on ta jõudnud ka Eesti teise otsa oma päriskoju. Sealt tuuakse ta jälle Valklasse tagasi. Viimati suutis ta lahti muukida suletud katuseakna ja sealtkaudu välja ronida.

Noormehe pagemistest poleks suurt lugu, aga ta ei tee vahet, mis oma ja mis võõras, ning jõuab teel koju varastada asju ja ehmatada kaaskodanikke. Ta leitakse alati üles ja tuuakse Valklasse tagasi. Kuni järgmise korrani.

20.04.2016 22.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto