Sisukord
Uudised
Postimees
21.04.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Vanainimesed elavad justkui trellide taga (2) Palju õnne Reformierakond «põllule» minna ei taha (1) ERJK leidis viisi jätta Toobal oma istungitelt kõrvale Naaber oleks saanud tulekahjuohvreid aidata Ohtliku Haabersti ringi asemele ehitatakse aastaga viaduktiga turboristmik (7) Politsei jälgib täna liiklust inimeste soovitatud kohtades Hanso: sõjaohtu pole, kuid õhkkond on pingestatud Pommigrupp õhkis Narva lähistel lennukipommi Ansip: Reformierakond ei saa võtta kõiki võtmekohti (13) Tagakülg Lummav lühifilmimaailm Postimehe Kinos Saatuslikule kohvipausile eelnes kohtumine kapoga (14) Majandus Euroopa Komisjon ähvardab Google’it uue trahviga Sester laiendas riigikogus ettevõtluskonto loomise ideed Nordica ei ava suvist Edinburghi liini Majanduse lühiuudised Eesti võib bitcoin'e vahendanud hollandlase vangi panna (1) Välismaa 9 põhjust, miks USA konservatiivid on masenduses Viide Armeenia genotsiidile ärritas Türgit Türgi võib Euroopa päästja rollile käega lüüa (4) Arvamus Aarne Mäe: jõhvistamisest riigistamiseni Juhtkiri: Reformierakonna kuldne õunake (3) Päeva karikatuur Postimees 1993. aastal: valitsuse eriesindaja Jüri Liim kangutab Paldiski väravaid Kristi Paron: kes kaitseb lapsi seksuaalse väärkohtlemise eest? (2) Peeter Päll: ütle üks ilus vallanimi. Õpetusi algajatele vaderitele Lauri Läänemets: Ütleme otse välja – haldusreformi võti on rahas (4) Taavi Aas: miks peavad Eestis olema erakoolidel nii suured eelised? (2) Kultuur Lummav lühifilmimaailm Postimehe Kinos Aiapidu laglega ehk Aeg ei peatu ei, ei Sven Grünberg endast tehtud filmist: päris hea, aga alati saab paremini Nähtus nimega Sven Grünberg Kultuuri lühiuudiseid Sport Selveril säras üks mees, Pärnul meeskond Taaramäe sattus laagris õnnetusse Spordi lühiuudised Rios suur koondis hoolimata karmidest normidest Saastunud linna kangelased Tiitlikaitsja langes taevast kuristikku Peaaegu pime jooksja tahab Boltiga Rios mõõtu võtta Tallinn Ohtliku Haabersti ringi asemele ehitatakse aastaga viaduktiga turboristmik (7) Tarbija Aednik: haruldaste puude ostjad saavad petta Kataloogitaim ei pruugi talve üle elada Tartu Toivo Maimetsa vastukaja Nils Niitra kommentaarile Kas Pirogovi platsil tuleks alkoholi tarbimist piirata? Vastavad tudeng, Seli ja Ansip Fotoretk: Supilinnas keeb elu Tudengipäevade paadiralli jääb tänavu ära (4) Kas Pirogov keelaks Pirogovi platsil joomise? (3) Pirogovi platsil koidab ihuhädalistele lootuskiir Kuuri asemel kerkis ridaelamu (16) Millal saata südamesse sond? Saksa arsti surmapõlgus tõi talle Nobeli auhinna Eesti vanausulised püsivad kõige kiuste (2) Kinode kuldaeg sõjaeelses Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tudengipäevade paadiralli jääb tänavu ära

1 min lugemist
Paadiralli hiilgeaegadel kihas Emajõgi kõikvõimalikest alustest. Omaette vaatemängu pakkusid kostümeeritud võistlejad. Selline pilt avanes jõele 29. aprillil 2007. FOTO: Margus Ansu

Tudengipäevade projektijuht Hendrik Roland Helm tõdes, et kui kümme-viisteist aastat tagasi võis tudeng vanaisa garaažist probleemideta leida mõne kummipaadi, mis kokku lappida ja paadirallile tuua, siis praeguseks on need paadid kõik minema visatud. Ent veelgi tõsisem takistus on järjest karmimaks muutuvad ohutusnõuded, näiteks ei lubata osalejaid jõele joobes olekus ja päästevestita.

See kõik on Helmi sõnul toonud kaasa olukorra, kus paadirallil osalejate hulk on nukralt kokku kuivanud. Näiteks läinud kevadel võistles jõel vaid 15 paati. «Seda on liiga vähe. Hiilgeaegadel on olnud nii, et jõgi ei paistnud välja, said kuiva jalaga ühest kaldast teise minna,» meenutas Helm.

Ta lisas, et on kurb vaadata, kui jõe kaldad on pungil pealtvaatajaist, kel on mälupildid osalejaterohkest paadirallist, ent tegelikkuses loksub jõe peal vaid käputäis kummipaate. Samas tasub meenutada, et 2001. aasta paadirallil osales ligi 130 paatkonda.

Ehkki tudengipäevade korraldajad on üritanud paadipõuda igal viisil leevendada ja mõelda, kuidas üritust paremaks teha, otsustati sel aastal paadiralli riiulisse panna, et siis mõne aja pärast see uuel kujul tagasi tuua.

«Paadi saamine ei olegi nii raske, aga päästevesti rent maksab nii palju, et tudengile ei ole see lihtsalt jõukohane,» lisas tudengipäevade meediajuht  Evelina Nõmme.

Helm meenutas, et korraldajad pakkusid läinud aastal tudengeile lausa ise paate, ent kuna ühe paatkonna päästevestide laenamisele kulunuks mitukümmend eurot, ei olnud see tudengitele taskukohane.

Paadirallil on läbi aastate pandud proovile mitte ainult paatide liikumiskiirus, vaid see on olnud paras veeproov kõikvõimalikele täispuhutud või iseehitatud alustele. Omaette vaatemängu on pakkunud rallil osalenud kostümeeritud võistlejad.

Sellekevadised tudengipäevad algavad saabuval esmaspäeval, 25. aprillil ning kulmineeruvad pühapäeval, 1. mail isetehtud lennumasinate võistlusega Karsumm.

Seotud lood
20.04.2016 22.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto