R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pommigrupp õhkis Narva lähistel lennukipommi

posti­mees.ee
Pommigrupp õhkis Narva lähistel lennukipommi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Ida-Eesti pommigrupp tegi eile Ida-Virumaal Vaivara vallas kahjutuks sõjaaegse lennukipommi FAB 250. 

Ettevalmistused 2,1 meetri pikkuse ning sadakond kilo lõhkeainet sisaldanud pommi kahjutuks tegemiseks algasid juba läinud reedel, kui pomm põllult leiti. Eile keskpäevast alates oli ligi viieks tunniks liiklusele suletud Tallinna-Narva maantee lõik Olgina külas. Lõhkekeha hävitamise ajal kehtis ohutsoon raadiusega 1200 meetrit, ligi 4,5 ruutkilomeetri suuruselt ohualalt evakueeriti 60 inimest.

Lennukipommi hävitamiseks rajati pommi ümber kaitsevallid, mis võimaliku plahvatuse korral oleks takistanud ohtlike tükkide laiali lendamist. «Eesmärk oli hävitada see lõhkekeha ilma detonatsiooni esile kutsumata,» ütles päästeameti demineerimiskeskuse Ida-Eesti pommigrupi peademineerija Ragnar Reiljan. Kella 16ks õnnestus lennukipomm hävitada ilma täielikku detonatsiooni tekitamata. 

Kohapeal viibinud asjatundjate sõnul ei olnud see lennukipomm suurim, mis Eestis leitud, kuid arvatavasti üks suuremaid.

Märksõnad
Tagasi üles