N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sester laiendas riigikogus ettevõtluskonto loomise ideed

Kadri Hansalu
, majandusajakirjanik
Sester laiendas riigikogus ettevõtluskonto loomise ideed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Rahandusminister Sven Sester (IRL) selgitas eile riigikogu infotunnis küsimustele vastates möödunud nädala «Foorumi» saates välja pakutud ideed uudsest lihtsast ettevõtlusvormist väikeettevõtjatele.

Sester rõhutas, et praegu on see alles idee ja ta on valmis kuulama kõikide osaliste arvamusi. «Minu enda mõte on selles, et see võiks olla võimalikult lihtne, seega ei ole võimalik ka kulusid maha arvestada ja sa ei pea tegema täiendavat aruandlust,» rääkis Sester. «Kokkulepe riigiga oleks mingis madalamas maksumääras.»

Küsimuse esitanud Kadri Simson (Keskerakond) arvas, et sellise konto loomine paneks päris suure surve alla Eesti riigi maksulaekumised, sest praegu maksab alampalgaga töötav inimene tulumaksu 48,9 eurot. Lisaks tasub ta koos tööandjaga töötuskindlustusmakse 10,32 eurot. Ja lõpuks on tema palk maksustatud ka sotsiaalmaksuga, mis on 141,9 eurot. «Kas te ei karda, et sellise ettevõtluskonto loomise puhul hakkab edaspidi tekkima olukord, et kõik madalapalgalised hakkavad tööl käima läbi ettevõtluskonto?» küsis Simson.

Sester seda ei karda. «Ma arvan, et ettevõtluskonto loomine pigem hoopis hoogustab inimeste n-ö turule tulekut, heas mõttes turule tulekut võimaliku ettevõtlussoonega,» ütles ta. «Kui keegi tahab muru pügamiseks kasutada heas mõttes oma naabrimeest, tahab temaga kokku leppida ja sellel on oma rahaline väärtus, siis praegu on mõlemale poolele väga tülikas seda protseduuri ellu viia.»

Tema sõnul oleks kindlasti ka selle ettevõtlusvormi kasutamisel mingi sissetuleku piir. «Foorumis» pakkus Sester välja, et see võiks olla 1000 eurot. Kadri Hansalu

Tagasi üles