R, 3.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Reformierakond «põllule» minna ei taha

Joosep Värk
, joosep.vark@postimees.ee
Reformierakond «põllule» minna ei taha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Pärast Reformierakonna eilset juhatuse koosolekut teatas peaminister Taavi Rõivas, et peab tähtsaks, et president valitaks ära riigikogus, mis tähendab, et kokku tuleks saada 68 riigikoguliikme hääled. Praegust parlamendimatemaatikat arvestades on selline ühtsus ambitsioonikas soov. Alustada tuleks Reformierakonnast endast.

Rõivas möönis, et ka neil endil on mõned tugevad pretendendid, kuid partei ei vali presidenti üksi ning seetõttu soovitakse kombata, kas parlamendierakondadel on põhimõtteline valmisolek president riigikogus ära valida. «Kui leitakse selline kandidaat, kellel oleks Riigikogus vähemalt 68 parlamendiliikme toetus, siis Reformierakonna taha presidendi valimine ei jää,» märkis Rõivas pressiteates.

Lisaks sellele jõuti eile juhatuses üksmeelele, et toetust leidev kandidaat peab olema tugev nii välis- kui ka julgeolekupoliitikas ning suutma kindlasti ühiskonda ühendada. See tingimus võiks välistada kandidaati EKRE tiivast, mis paistab silma pigem vastandumisega.

Tagasi üles