Sisukord
Arter
Postimees
23.04.2016
Eesti Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Tagakülg Aiaelu peidus pool Viljandi tulistajat ei võetud haiglas jutule (3) Rahvusringhääling väntab Lottemaal seriaali eesti lühiuudised lk6 Aprillis tõusis populaarseimaks parteiks Reformierakond (1) Linnapea terviseks Välk Brüsselist Meie alkoholilett jahmatab noori rootslasi (18) Mälumäng Gonsiori tänavale tuleb muutsuunaga sõidurada Paljud erakonnad teeks Jõksist riigipeakandidaadi (8) Eksinud arstidelt võetakse Soomes töötamise õigus Majandus Vene transpordiminister: transiidi vähenemine pole poliitiline Majanduse lühiuudised Strukturaalse eelarvetasakaalu nõue sattus löögi alla (5) Rahvapank sai juhi rahva seast The Body Shop läheb tagasi juurte juurde Välismaa USA sekkus Brexiti debatti Kaks hullu poolakat naasid Palmyra lõvi juurde Kurdide omariiklus taas alasi ja haamri vahel (2) Saksamaa püüdleb täiusliku õllepuhtuse poole (1) Arvamus Dagmar Lamp: naised, mitte objektid (7) Linnapea terviseks Päeva karikatuur Rahvapank sai juhi rahva seast Välk Brüsselist Kasvõi ribadeks Postimees 1993. aastal: Venemaa kodanikele ei meeldi Eesti presidendi naeratus (1) Juhtkiri: meie oma veteranipäev (1) Jelena Skulskaja veste: oh là là! Madam ei joogi? Raivo Mänd: mis on jumala olemasolu mõte? (9) Kultuur Miks ta nii teeb? Vana aja vihakõne Luulehetk – hetk luules PJ Harvey lõpetamata mõtted Aja auk. Küünikud mustas Ilmar Taska romaani minoorsus ja ilu (1) Kallis elu Sport Kasvõi ribadeks Spordi lühiuudised Korvpalliliidud murduvad FIBA terrori ees Jabur juhtum viis eestlased Põhja-Koreasse maratoni jooksma (2) Venemaa provintsiklubi kimbutab Barcelonat (1) Uus formaat annab Eestile paremad šansid Jäämees ja teised, toetamas nii heas kui halvas (1) Tallinn Gonsiori tänavale tuleb muutsuunaga sõidurada AK Ilmar Taska romaani minoorsus ja ilu (1) Aja auk. Küünikud mustas Evelin Ilves presidendiks (2) Siim Kallase kõne erutab maailma Teeme rahval tuju paremaks Viimane veerg Unelmate linnas Prõpjatis vohab mets, Tšornobõli on naasnud inimesed (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: võõrväed lahkusid Jõhvist (1) Meeste tervist rikkus Tšornobõl, mitte kiirgus (6) Urve Eslas: 400-aastane katse paigata hõredat kuube (4) Janusz Peters: milles seisneb siis Shakespeare’i «suurus»? Arter Porsche 911 Carrera S: Nad tegid seda jälle (7) Ilmar Tomusk – inimene, kes meeldib lastele Mehine kõhutäis Ameerika moodi (1) Mailis Reps: kõige olulisem on kooskõla Kelle kaotab suur Oleg? Väljakutse julgusemusklile (1) Magus mood gardeeniaõitega Gauguini ja Heyerdahli jälgedel Spikerdamise kaduv kunst (2) Kas elu robotitega on õnnistus või krahh? (2) Hommikul erksaks viie harjutuse ja viie minutiga Tartu Maakonnad sikutavad riigiasutusi enda poole Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Missioonil saab paremaks kodanikuks

4 min lugemist
Eero Aija usub, et praegustest veteranidest arvatakse üldiselt hästi ja nende väärtustamine sinilille rinnas kandmisega tuletab seda taas meelde. FOTO: Liis Treimann

Kolm korda Afganistanis Helmandi provintsi ergava päikese all käinud major Eero Aija meelest on tema toonased kaaslased nagu vennaskond, kellega sidemed aasta-aastalt olulisemaks muutuvad.

Tänase veteranipäeva puhul rääkisime temaga, mida tähendab sõduriks olemine praeguses Eestis ja millise pilguga vaatab ta tagasi kunagistele missioonidele Afganistanis, kus sõda ei paista kunagi lõppevat.

Tellijale

«Nendega, kellega koos oled missioonil käinud, tunnetad omamoodi sidet, ükskõik mis ametikohal ta oli – ühised raskused on igal juhul läbi tehtud. Mida aeg edasi, seda suuremat omavahelist sidet tajud,» ütleb Aija ja lisab, et side on olemas ka nendega, kes nüüdseks on tegevteenistusest lahkunud.

«Ehk ongi nii, et kui aeg möödub ja meie Afganistani kogemus ajalukku vajub, tekib rohkem initsiatiivi veteranide kogude ja kokkusaamiskohtade loomiseks. Kõigile, kes Afganistanis käisid, oli see aeg siis pikem või lühem, on see oluline kogemus, mis mõjutab kogu elu,» tõdeb Aija. «Neil, kes käisid seal mitu korda, kellele Afganistan tähendab ehk isegi kuut aastat elust, tekkis kindlasti ka väsimus. Nüüd saab aga kõige peale juba hoopis teisiti vaadata.»

22.04.2016 25.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto