Sisukord
Laskesuusatamine
Tänane leht
22.04.2016
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kallasele sobib, kui kõrged kohad on Reformierakonna käes Tagakülg Sajad maksuvõlglased lähevad Panama kaudu ühishauda Omniva töötaja sokutas metsa alla autotäie reklaamlehti (5) Terras on veendunud, et NATO suurendab kohalolekut Baltimaades Erki Savisaar jäi plagiaadiga vahele (16) Estoonlased jooksid võidu Majandus Majanduse lühiuudised Nopri üritab kasemahlatooteid müüa Kesk-Euroopas Idufirmade kauplemisplatvorm alustas tööd Sajad maksuvõlglased lähevad Panama kaudu ühishauda Telia klientidele avanevad mobiilimakse võimalused Majandusminister Michal liidab raudtee ja sadama üheks haldusfirmaks (1) LHV plaan eelistada pensionifondide kliente võib olla seadusega vastuolus Välismaa India tiigrid annavad tulevikulootust Ukraina nendib Savtšenko vabastamise asjas edenemist Kätlemisest keeldumine seadis ohtu kodakondsuse Hijabi toetusüritust saatis sotsiaalmeedias irvitamine (13) Tiigripeenis ja karusapp ehk Hiina looduskaitse eripärad Uued näod dollarikupüüridel Arvamus Edgar Savisaar: mida ütles Ansip oma intervjuus tegelikult (7) Päeva karikatuur Henrik Roonemaa: idufirma «Russkii mir» tahab maailma vallutada (1) Peep Pahv: kaklus on läbi, EOK-l on aeg tegutseda Juhtkiri: ometi kord pärisreform? Postimees 1892. aastal: «naesterahva küsimusest» Kalle Voolaid: mis aitas jõumees Lurichi tippu? Kaire Uusen: palgalõhest teistmoodi pilguga (4) Kultuur Jaanus Samma ooperlik mälutöö (2) Kultuuri lühiuudised vol2 Kultuuri lühiuudised Mõhk ja Tölpa Belgia metsades Sport Spordi lühiuudised Tänak ja Ogier püüavad Argentina needust murda Ametisse asusid Eesti legend ja Soome spetsialist Sõõrumaa: Seal, kus Sõõrumaa käe külge paneb, on alati muutused Sõber rikkus Raplas oma juubeliplaanid Tallinn Omniva töötaja sokutas metsa alla autotäie reklaamlehti (5) Omanikud ei taha süstlavahetuspunktile ruume üürida Tarbija Unustamatud matused Sulawesil Nirvana, Gizmo ja Hello Kitty ühe katuse all Tartu Teele, ainulaadne peksusüsteem, pull – kõik ühest kohast Arhitektid pöörasid lasteaiad pea peale Nostalgia on hea, aga muuseumis ei taha elada Bussipeatusi valgustab päike Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ametisse asusid Eesti legend ja Soome spetsialist

3 min lugemist
Indrek Tobrelutsule kingiti pensionilemineku puhul kiiktool ja pensionitunnistus. FOTO: Eero Vabamägi

Lõppenud laskesuusatalvel kerkis MK-sarjas eestlastest kõige edukamaks 23-aastane Kalev Ermits, kes on juba aastaid teinud koostööd soomlasest suusatreeneri Ilkka Luttuneniga. Järgmisest hooajast juhendab Luttunen juba kogu Eesti koondist. Lisaks toodi tiimi juurde Indrek Tobreluts, kes hakkab silma peal hoidma eestlaste laskmisel. Varem Eesti koondisel sel ametikohal täiskohaga treenerit  ei olnudki. 

Tellijale Tellijale

Lõppenud hooajal vastutas laskmise eest soomlane Asko Nuutinen ja füüsilisel ettevalmistusel hoidis silma peal Kalmer Tramm. Siiski oli samal ajal tegev ka Luttunen, kes Ermitsa kõrval juhendas veel Rene Zahknat. Kahe noore mehe positiivne kogemus soovitakse nüüd üle kanda kogu koondisele.

Sportlaste jaoks oli tulevikku silmas pidades lisaks oluline, et tiimil oleks ka täiskohaga lasketreener, kes oleks võistkonnaga alati kaasas. Seda rolli asub nüüd täitma Tobreluts. Nimeka soomlase Luttuneni palkamine ja täiskohaga lasketreeneri tiimi juurde toomine nõuab senisest rohkem raha ja see õnnestus saada Eesti Olümpiakomitee solidaarsusfondist. «See rahaline tugi aitas. Muidu oleks tulnud vastu võtta mõni teistsugune otsus,» täpsustas Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni peasekretär Kristjan Oja. «Muudatus juhendajate osas tuleneski sellest, et meil tekkis võimalus tugevdada treenerite struktuuri.»

21.04.2016 23.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto