Sisukord
Sport
Postimees
22.04.2016
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kallasele sobib, kui kõrged kohad on Reformierakonna käes Tagakülg Sajad maksuvõlglased lähevad Panama kaudu ühishauda Omniva töötaja sokutas metsa alla autotäie reklaamlehti (5) Terras on veendunud, et NATO suurendab kohalolekut Baltimaades Erki Savisaar jäi plagiaadiga vahele (16) Estoonlased jooksid võidu Majandus Majanduse lühiuudised Nopri üritab kasemahlatooteid müüa Kesk-Euroopas Idufirmade kauplemisplatvorm alustas tööd Sajad maksuvõlglased lähevad Panama kaudu ühishauda Telia klientidele avanevad mobiilimakse võimalused Majandusminister Michal liidab raudtee ja sadama üheks haldusfirmaks (1) LHV plaan eelistada pensionifondide kliente võib olla seadusega vastuolus Välismaa India tiigrid annavad tulevikulootust Ukraina nendib Savtšenko vabastamise asjas edenemist Kätlemisest keeldumine seadis ohtu kodakondsuse Hijabi toetusüritust saatis sotsiaalmeedias irvitamine (13) Tiigripeenis ja karusapp ehk Hiina looduskaitse eripärad Uued näod dollarikupüüridel Arvamus Edgar Savisaar: mida ütles Ansip oma intervjuus tegelikult (7) Päeva karikatuur Henrik Roonemaa: idufirma «Russkii mir» tahab maailma vallutada (1) Peep Pahv: kaklus on läbi, EOK-l on aeg tegutseda Juhtkiri: ometi kord pärisreform? Postimees 1892. aastal: «naesterahva küsimusest» Kalle Voolaid: mis aitas jõumees Lurichi tippu? Kaire Uusen: palgalõhest teistmoodi pilguga (4) Kultuur Jaanus Samma ooperlik mälutöö (2) Kultuuri lühiuudised vol2 Kultuuri lühiuudised Mõhk ja Tölpa Belgia metsades Sport Spordi lühiuudised Tänak ja Ogier püüavad Argentina needust murda Ametisse asusid Eesti legend ja Soome spetsialist Sõõrumaa: Seal, kus Sõõrumaa käe külge paneb, on alati muutused Sõber rikkus Raplas oma juubeliplaanid Tallinn Omniva töötaja sokutas metsa alla autotäie reklaamlehti (5) Omanikud ei taha süstlavahetuspunktile ruume üürida Tarbija Unustamatud matused Sulawesil Nirvana, Gizmo ja Hello Kitty ühe katuse all Tartu Teele, ainulaadne peksusüsteem, pull – kõik ühest kohast Arhitektid pöörasid lasteaiad pea peale Nostalgia on hea, aga muuseumis ei taha elada Bussipeatusi valgustab päike Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sõõrumaa: Seal, kus Sõõrumaa käe külge paneb, on alati muutused

10 min lugemist
EOK täiskogu hääletas uut presidenti FOTO: Tairo Lutter

Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendi Urmas Sõõrumaa hinnangul on Eesti spordi tervis parem kui sporditegevust korraldaval organisatsioonil. Seepärast peab ta oma peamiseks ülesandeks parandada organisatsiooni juhtimist.

«Rio olümpiale on meil minemas suur hulk sportlasi ja see näitab meie spordi taset,» sõnas Sõõrumaa. «Mina olen aga eelkõige täiskogu poolt moodustatud täitevkomitee juht, kes korraldab täitevkomitee tööd, suhtleb partnerite ja liikmetega. Täitevkomitee korraldab aga läbi sekretariaadi kogu organisatsiooni juhtimist. Esimesel täitevkomitee istungil ongi peamine rollide jaotamine ja edasiseks tööks vajalike komisjonide moodustamine.» 

Tellijale Tellijale

Pärast valimisi tehti kriitikat sinu meeskonnaks oleva täitevkomitee suhtes, kust leiab paljude arvates kahtlasi nimesid: Oliver Kruuda, kellel on probleeme maksuametiga, Mati Alaver, keda seostati dopinguteemadega, ning Mihhail Kõlvart, kes on leidnud märkimist kurikuulsas kapo aastaraamatus. Kas sa ei pelga, et võttes need mehed oma meeskonda, saad kaasa ka korraliku taaga?

Kavatsen spordijuhina olla selle poolt, et süüdi mõistab kohus, mitte meie. Puusalt tulistava ajakirjanduse hinnangutega ei kavatse ma kaasa minna, siis ma kaotan oma näo täiesti ära.

Minu jaoks on Oliver Kruuda spordimetseen, kellel on siiani jätkunud teravaid tähelepanekuid, mida ma kavatsen ära kasutada. Lisaks on ta ka alaliidu juht. Mati Alaver on oma silmaringi ja jõulisusega mees, kes saab anda palju meie treenerite teemaga tegelemisele – seni käis selles vallas ka üks paljas plämmerdamine ja mämmerdamine. Mina pole Alaveri süüdimõistja, vaid pean temast väga lugu. Sama on Mihhail Kõlvartiga, kellel on võitluskunstide ringkondades uskumatult suur autoriteet. Minu üks idee oli sport kooli ja tema vastutab Tallinnas just koolide eest. Miks mitte siis teda kasutada? Pealegi ma isegi ei mäleta, milles kapo teda süüdistas.

Kas oli ka neid, keda tahtsid oma meeskonda saada, aga kes millegipärast loobusid?

Oli ikka. Lisaks tahan vabandada nende ees, keda ma oleksin tahtnud täitevkomiteesse võtta, kuid ei saanud. Valimistel saadud võit oli ju tegelikult ilus, kuid selle ilu nimel tuli teha teatud käike. Malenuppudega ei saa mängida nipsu, vaid aru peab saama ka malekäikudest, ning võidu nimel tuli arvestada paljude asjadega. Pidin langetama kiireid otsuseid.

Kui palju võtsid sa kampaania käigus oma õlule lubadusi?

Lubasin olla tubli. Mõned väiksemad alaliidud, kes kulutavad peamise energia selleks, et leida aastamaksu tasumiseks paar tuhat eurot – lubasin sellest maksust vabastada. Hakaku sporti tegema!

21.04.2016 23.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto