Sisukord
Tarbija
Postimees
22.04.2016
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kallasele sobib, kui kõrged kohad on Reformierakonna käes Tagakülg Sajad maksuvõlglased lähevad Panama kaudu ühishauda Omniva töötaja sokutas metsa alla autotäie reklaamlehti (5) Terras on veendunud, et NATO suurendab kohalolekut Baltimaades Erki Savisaar jäi plagiaadiga vahele (16) Estoonlased jooksid võidu Majandus Majanduse lühiuudised Nopri üritab kasemahlatooteid müüa Kesk-Euroopas Idufirmade kauplemisplatvorm alustas tööd Sajad maksuvõlglased lähevad Panama kaudu ühishauda Telia klientidele avanevad mobiilimakse võimalused Majandusminister Michal liidab raudtee ja sadama üheks haldusfirmaks (1) LHV plaan eelistada pensionifondide kliente võib olla seadusega vastuolus Välismaa India tiigrid annavad tulevikulootust Ukraina nendib Savtšenko vabastamise asjas edenemist Kätlemisest keeldumine seadis ohtu kodakondsuse Hijabi toetusüritust saatis sotsiaalmeedias irvitamine (13) Tiigripeenis ja karusapp ehk Hiina looduskaitse eripärad Uued näod dollarikupüüridel Arvamus Edgar Savisaar: mida ütles Ansip oma intervjuus tegelikult (7) Päeva karikatuur Henrik Roonemaa: idufirma «Russkii mir» tahab maailma vallutada (1) Peep Pahv: kaklus on läbi, EOK-l on aeg tegutseda Juhtkiri: ometi kord pärisreform? Postimees 1892. aastal: «naesterahva küsimusest» Kalle Voolaid: mis aitas jõumees Lurichi tippu? Kaire Uusen: palgalõhest teistmoodi pilguga (4) Kultuur Jaanus Samma ooperlik mälutöö (2) Kultuuri lühiuudised vol2 Kultuuri lühiuudised Mõhk ja Tölpa Belgia metsades Sport Spordi lühiuudised Tänak ja Ogier püüavad Argentina needust murda Ametisse asusid Eesti legend ja Soome spetsialist Sõõrumaa: Seal, kus Sõõrumaa käe külge paneb, on alati muutused Sõber rikkus Raplas oma juubeliplaanid Tallinn Omniva töötaja sokutas metsa alla autotäie reklaamlehti (5) Omanikud ei taha süstlavahetuspunktile ruume üürida Tarbija Unustamatud matused Sulawesil Nirvana, Gizmo ja Hello Kitty ühe katuse all Tartu Teele, ainulaadne peksusüsteem, pull – kõik ühest kohast Arhitektid pöörasid lasteaiad pea peale Nostalgia on hea, aga muuseumis ei taha elada Bussipeatusi valgustab päike Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nirvana, Gizmo ja Hello Kitty ühe katuse all

2 min lugemist
Kurt Cobaini pluus ja kitarr. FOTO: Evelyn Kaldoja

Nagu hoiatavad reisijuhid, pole Seattle’isse sattudes Kurt Cobaini viimast elupaika otsima minna eriti mõtet. Kuigi maja, kus grunge-iidol end maha lasi, seisab siiani püsti, on see lihtsalt eravalduses kinnistu äärelinnas, mitte mingi turismiobjekt.

Tellijale Tellijale

Meelt ei tasu aga siiski heita. Nii see triibuline kampsik, milles Cobain väljendas oma maailmavalu loo «Smells Like Teen Spirit» videos, kui ka tema kašmiirkardigan MTV «Unpluggedist» on Seattle’i linnas ilmarahvale vaadata pandud. Koos infoga, et Nirvana liikmed ei hoolinud eriti esinemisrõivastest, vaid soetasid neid suhteliselt suvaliselt kaltsukatest.

Nirvanale pühendatud osal on vaieldamatult keskne koht Seattle’i EMP muuseumis. 2000. aastal ehk kuus aastat pärast Cobaini surma asutatud moodne muuseum jutustab Nirvana lugu nende ajastu ja kogu grunge sünnikeskkonna kontekstis. Riiete, katkiste keeltega kitarride ja lavadekoratsioonide kõrval saab loomulikult kuulata ka selle juurde käinud muusikat.

21.04.2016 23.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto