Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rahvusringhääling väntab Lottemaal seriaali

Lavastaja Ain Mäeots juhendab Karu Eduardi osatäitjat Tarvo Sõmerat. FOTO: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Läinud teisipäevast täna õhtuni patseerivad Lottemaal värvikateks tegelasteks kehastunud tuntud näitlejad, juhendavad lavastaja Ain Mäeots ja režissöör Elo Selirand. Eesti rahvusringhääling (ERR) filmib sel aastal Lottemaal lasteseriaali.

Mäeotsa sõnul toimuvad Tahkuranna vallas Reiu külas asuvas teemapargis umbes nädalased võtted veel mais ja juunis, samuti suve lõpus, sügisel ja paar päeva detsembri hakulgi.

Järgmisel hooajal teleekraanile jõudva seriaali tarbeks on Andrus Kivirähk, Heiki Ernits ja Janno Põldma kirjutanud värske stsenaariumi. Nii on Mäeotsa ütlust mööda «Lotte» seriaali mõnda uut tegelaskujugi oodata, kuid neid avalikustama ta ei soostunud. «Las see jääda üllatuseks,» salatses ta.

Ainumõeldav paik

ERRi lastesaadete toimetuse juhi Margus Saare sõnul on nende peamine eesmärk edendada eestikeelsete lastelavastuste traditsiooni. «Niipea, kui püsti sai päris Leiutajateküla, tekkis hirmus tahtmine tuua Lotte lõpuks raamatutest, multifilmidest ja muusikalidest teleekraanile,» sõnas Saar. Ta tõi esile, et ehe ja käegakatsutav Lottemaa on päriselt olemas, mistõttu on Lottemaa ainumõeldav paik Lotte jäädvustamiseks televisioonis.

Et «Lotte» seriaal saab teoks tänu Leiutajateküla olemasolule, märkis lavastaja Mäeotski. «Kui oleks miljoneid eurosid, saaks kõike teha, kuid Lottemaata me seda seriaali sellisel kujul ei teeks,» kinnitas ta.

«Teine võimalus oleks teha stuudios, nagu oli «Mõmmi ja aabits», aga ajad on hoopis teised ja selline stiil enam ei toimiks.»

Mäeots usub, et tõetruu keskkond aitab näitlejatel rolli paremini sisse elada. «Püüame teha seda seriaali nii ehedalt kui võimalik,» sõnas lavastaja. «Kohapeal me eriti midagi ümber ei ehita, püüame kasutada võimalusi, mis meil Lottemaal on. Leiutisi, masinaid ja muid rekvisiite toome mõistagi juurde.»

Tuntud näitlejad

«Näitlejate plejaad on meil uhke, peale väiksemate rollide kehastajate astub seriaalis üles ligemale 20 näitlejat,» ütles «Lotte» seriaali peaprodutsent Margus Saar. «Albertiks palusime Vallo Kirsi, Lotte isa on Karol Kuntsel, teiste hulgas löövad kaasa veel Tiit Sukk ja Robert Annus.»

Lottet kehastab teatri NO99 noor näitleja Helena Pruuli. Kassipoiss Brunot mängiv Priit Strandberg ja tema isa Matit kehastav Veikko Täär on nii mõnelegi Lotte austajale tuttavad Vanemuise muusikalidest. Pärnakatest mängivad seriaalis Sepo ja Oskar Seeman, Carita Vaikjärv ning Ago Anderson.

Saare jutu järgi on võtete logistika meeskonnale suur katsumus, stseene filmitakse Lottemaal vastavalt sellele, kes näitlejatest on parasjagu saadaval. «Osalised tulevad Reiu külla kokku nii Tallinnast, Tartust, Rakverest kui Viljandist,» märkis ERRi lastesaadete toimetuse juht.

«Meie seriaalis üles astuvad näitlejad on väga populaarsed ja tihedalt töös,» selgitas Mäeots. «Niisiis peame tegema plaane nende järgi.»

Võttepäevad on Lottemaal pikad, kestavad kuni 15 tundi. «Näiteks täna (neljapäeval – toim) on meil plaanis lõpetada kell 22.30 ja alustasime hommikul kaheksast,» ütles «Lotte» lavastaja neljapäevaste võtete vahel tekkinud pausi ajal.

Kunstilise poole eest vastutab võtetel lavakunstnik Inga Vares. «Seda koostöös Heiki Ernitsaga, et telespetsiifilised soovid ja nõudmised Lottemaa õhustikku kenasti sobituksid,» täpsustas Saar. Laulud on kirjutanud Leelo Tungal ja Priit Pajusaar.

Kokku sünnib Lottemaal kaheksa pooletunnist osa, need jõuavad teleekraanile järgmisel hooajal.

22.04.2016 25.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto