Sisukord
Uudised
Tänane leht
25.04.2016
Eesti Särades ereda leegina, põletas Alo iseend Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Libatreenerid saavad karistamatult tegutseda (11) Palju õnne Postimehe paberleht puhkeb õitsele Vabaduse väljakul rokiti veteranide auks Tuumakatastroofi jälgede kustutamine võtab aastakümneid Kümned lennud põleva reaktori kohale Tšornobõli veteranid Eestis Kaljurand on valmis riigipeaks kandideerima (1) Keskerakonda toetab vaid seitse protsenti eestlastest (1) Majandus Majanduse lühiuudised Ettevõtlussaadik Oviir usub, et Ida-Virumaad annab veel päästa (4) Baltika on Milderite käest ära libisemas (2) Hispaania saar lõi ainulaadse elektrijaama Välismaa Obama saabus sakslasi veenma Välismaa lühiuudised Hollandi ajakirjanik vahistati Türgis presidendi solvamise eest Makedoonlased elavad oma ängi välja värvi loopides KOHALIK VAADE: mis on hollandlastel Ukraina vastu? (1) Austria presidendivalimiste esimese vooru võitis paremäärmuslane Arvamus Maaja Vadi: meie igapäevast viisakust anna meile tänapäev (1) Indrek Jääts: assimileerumise kiituseks (7) Lugejate kirjad: seisukohti presidendivalimistest Päeva karikatuur Tõnis Oja: ajupesu nimega Eesti kapital (4) Postimees 1938. aastal: 65 häält Pätsi poolt Juhtkiri: Euroopa vajab rändekriisi lahendamiseks ühtsust (4) Lea Danilson-Järg: lastest loobumise lõpetab õiglane maksustamine, mitte toetused (42) Kultuur Särades ereda leegina, põletas Alo iseend Track on, aga kuhu jääb boonus? Valges kampsikus kiretu koduporno Mida arvab filmist «Bonus track» Postimehe žürii? Sport Spordi lühiuudised Kangerti võidud tulid õigel ajal Tänak andis vanade rehvidega tormihoiatuse Vassiljevi plaanist kinni pidades sunniti Pärnu saal vaikseks Peep Pahv: sportlikult tugev ja vajalik, kuid arusaamatult ebapopulaarne võistlus Pronksine Minaškin püüdis kaks kärbest ühe hoobiga Hokimeeste rahulolu ja hingekripeldus Ujumise EMile sõidab 24 Eesti sportlast Tarbija Kõik mobiilsideoperaatorid peale Telia tõstsid 1. maist hinda Supermarketid üllatavad sünnipäeval Valgutooted trügivad poelettidele Tartu Tudengipäevad ootavad linnarahvast Üle tuhande tartlase läheb tänasest heakorratalgutele Koondamine lõpetas valvemenetleja öötöö (1) Juhtkiri: maksumaksja ei ela õhulossis (2) Ivi Drikkit: milleks Madruse tänav ehk Tugevam võiks alla anda (2) Piraajadega supelnud bioloogid uurisid toiduahelat Juuksurikool tähistab juubelit: poolsada aastat kammi ja kääridega (1) Noored teadlased panevad õpilased proovile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ettevõtlussaadik Oviir usub, et Ida-Virumaad annab veel päästa

8 min lugemist
Liisa Oviiri sõnul kannab ta tihti välismaal Eestis tehtud aksessuaare, et propageerida meie oma disainerite loomingut. FOTO: Mihkel Maripuu

Esimest korda ministritoolil istuv 39-aastane ettevõtlusminister Liisa Oviir loodab enne suvepuhkust valitsuse ette jõuda kolme algatusega, mille kallal on tema meeskond viimasel ajal usinalt tööd teinud.

Tellijale Tellijale

Üks valdkond, millel Eestis on praegu käes üsna kibedad päevad, on põlevkivitööstus. Kas põlevkivitööstus on oma aja ära elanud või on veel võimalusi seda päästa?

55 protsenti Eestist tarbitavast elektrist tuleb põlevkivi baasilt. Samas, arvestades Pariisi kliimakokkuleppeid ja õiguslikku raamistust peame endale aru andma, et ühel hetkel ei ole meil mõistlik põlevkivist elektrit edasi toota. See hetk aga ei ole homme. Samamoodi on küsimus, mille pealt me seda edasi toodame.

Ida-Virumaa probleem ei ole tegelikult ju selles, kas ja kui palju sealt põlevkivi kätte saab, vaid pigem selles, et tegemist on piirkonnaga, mis on ühe tööstuse keskne. Põlevkivisektor – kus kunagi oli tööl 15 000 inimest – on oluliselt vähendanud oma mastaapi, praegu töötab seal 2700 inimest. Tulemus on, et kui Tallinnas on töötus 3,7 protsenti, siis Ida-Virumaal on 12,4 protsenti.

Eesti ei ole saar, meid mõjutab see, mida teevad meie lähiriigid. Soome ja Rootsi pakuvad energiaintensiivsematele tarbijatele soodsamat energiat. Läti, Leedu, Poola, Ungari ja Rumeenia pakuvad investeeringutele riigitoetusi. Kui meie ei paku mitte midagi, siis on jube keeruline. Sellepärast olen valitsuses küsinud raha juurde, et leida võimalus teist tüüpi tööstuse toomiseks Ida-Virumaale.

Ja see ei tähenda, et me külvame sinna raha, vaid toetame piirkonda sellega, et aitame lahendada mingit probleemi, et inimestel oleks tööd ja hea elukeskkond. Arvestades selle piirkonna eripära, on seal lisaks majandusaspektile hästi oluline ka julgeolekuaspekt. Seeläbi tagame tegelikult ka sealsete elanike lojaalsuse Eesti riigile.

23.04.2016 26.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto