Sisukord
Jalgratas
Tänane leht
25.04.2016
Eesti Särades ereda leegina, põletas Alo iseend Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Libatreenerid saavad karistamatult tegutseda (11) Palju õnne Postimehe paberleht puhkeb õitsele Vabaduse väljakul rokiti veteranide auks Tuumakatastroofi jälgede kustutamine võtab aastakümneid Kümned lennud põleva reaktori kohale Tšornobõli veteranid Eestis Kaljurand on valmis riigipeaks kandideerima (1) Keskerakonda toetab vaid seitse protsenti eestlastest (1) Majandus Majanduse lühiuudised Ettevõtlussaadik Oviir usub, et Ida-Virumaad annab veel päästa (4) Baltika on Milderite käest ära libisemas (2) Hispaania saar lõi ainulaadse elektrijaama Välismaa Obama saabus sakslasi veenma Välismaa lühiuudised Hollandi ajakirjanik vahistati Türgis presidendi solvamise eest Makedoonlased elavad oma ängi välja värvi loopides KOHALIK VAADE: mis on hollandlastel Ukraina vastu? (1) Austria presidendivalimiste esimese vooru võitis paremäärmuslane Arvamus Maaja Vadi: meie igapäevast viisakust anna meile tänapäev (1) Indrek Jääts: assimileerumise kiituseks (7) Lugejate kirjad: seisukohti presidendivalimistest Päeva karikatuur Tõnis Oja: ajupesu nimega Eesti kapital (4) Postimees 1938. aastal: 65 häält Pätsi poolt Juhtkiri: Euroopa vajab rändekriisi lahendamiseks ühtsust (4) Lea Danilson-Järg: lastest loobumise lõpetab õiglane maksustamine, mitte toetused (42) Kultuur Särades ereda leegina, põletas Alo iseend Track on, aga kuhu jääb boonus? Valges kampsikus kiretu koduporno Mida arvab filmist «Bonus track» Postimehe žürii? Sport Spordi lühiuudised Kangerti võidud tulid õigel ajal Tänak andis vanade rehvidega tormihoiatuse Vassiljevi plaanist kinni pidades sunniti Pärnu saal vaikseks Peep Pahv: sportlikult tugev ja vajalik, kuid arusaamatult ebapopulaarne võistlus Pronksine Minaškin püüdis kaks kärbest ühe hoobiga Hokimeeste rahulolu ja hingekripeldus Ujumise EMile sõidab 24 Eesti sportlast Tarbija Kõik mobiilsideoperaatorid peale Telia tõstsid 1. maist hinda Supermarketid üllatavad sünnipäeval Valgutooted trügivad poelettidele Tartu Tudengipäevad ootavad linnarahvast Üle tuhande tartlase läheb tänasest heakorratalgutele Koondamine lõpetas valvemenetleja öötöö (1) Juhtkiri: maksumaksja ei ela õhulossis (2) Ivi Drikkit: milleks Madruse tänav ehk Tugevam võiks alla anda (2) Piraajadega supelnud bioloogid uurisid toiduahelat Juuksurikool tähistab juubelit: poolsada aastat kammi ja kääridega (1) Noored teadlased panevad õpilased proovile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kangerti võidud tulid õigel ajal

3 min lugemist
Tanel Kangert. FOTO: Tairo Lutter

Astana rattaklubi väärtuslikul töömesilasel Tanel Kangertil oli mõnes mõttes karjääri edukaim nädal, kui Vändra äss noppis Itaalias Giro del Trentino velotuuril kahe päevaga kaks võitu. Miks viimati 2012. aasta Šveitsi tuuril käed taeva poole tõsta saanud Kangert järsku konkurentidele tagatulesid näitas? Konkreetset põhjust polegi, sest rattaspordis on tähtsaid detaile väga palju. Aga Giro d’Italia on lähenemas ja selle valguses on seis lootustandev.

Tellijale Tellijale

«Individuaalselt oli tõesti tore võita, eriti seetõttu, et need tulid üle tüki aja. Aga emotsiooni polegi väga lihtne kirjeldada, sest ma ei ole ka plaaninud, et nüüd tulen kohale ja hakkan võidu peale sõitma. Mis seal salata, kaks võitu tulid päris ootamatult,» tõdes Kangert, aga lisas, et tagantjärele mõeldes tulid esikohad sobival hetkel.

Klassi näitas eestlane ka eile Liege-Bastogne-Liege’i klassikul, kus ta sai 11. koha. «Ajastus oli tõesti hea. Kevadest oli natuke mõru maik suus, sest Pariis-Nice’i ja Kataloonia velotuuril ei õnnestunud ühelgi etapil korralikku tulemust teha. Enesetunne klappis, aga kevadel ja talve poole on alati üks käik puudu jäänud.»

Kangerti sõnul oli võite keeruline ennustada, aga vähemalt oli ta enesekindel ja teadis, et vorm on järjest paremaks läinud. «Hea seis on ootuspärane. Eelmisel aastal olin Trentinos ka päris hea, aga vahe oli selles, et nüüd treenisin talvel pisut intensiivsemalt ja võistlesin rohkem. Mul on vaja teatud kilometraaž ära sõita ja alles siis lähen teravamaks. Ka see aasta polnud erand,» selgitas neljakordne Eesti meister.

23.04.2016 26.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto