Sisukord
Kultuur
Tänane leht
26.04.2016
Eesti Mälumäng Aadu Must võib kerkida Keskerakonna presidendikandidaadiks (7) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Pealinna kalmistute kord jahmatas leinajaid (1) Haldusreform suretas vallakeskusi juba 1938. aastal Tagakülg Vendluse asemel õilmitseb õelus (67) Eksamiperiood sai alguse prooviga eesti keeles Majandus Majanduse lühiuudised Mobiiltelefon järelmaksuga – üle keskmise kallis lõbu Pakiautomaatide võrgustikku kasvatav Omniva saab uue konkurendi Katkust räsitud lautadesse sead reeglina tagasi ei jõua Seakasvatajate arv on vähenenud enam kui poole võrra Üks küsimus: Mida tähendab seakasvatajatele kolmandasse tsooni sattumine? Autotootjad tunnevad konkurentsisurvet Hiina turul Välismaa Valgevene tuumajaam ajab leedulased hirmule Välismaa lühiuudised Liibüast saab uuem ja hullem Süüria (9) Ungari meedia upub korruptsiooniskandaali (2) Arvamus Neeme Korv: targutajad tapavad presidendidebatti (7) Maris Jõks: Tšornobõl, Tšernobõl, Chernobyl – kuidas kirjutada Ukraina kohanimesid? (7) Juhtkiri: Tšornobõli hirmu jäljed Postimees 1935. aastal: riigivanem K.Päts veedab puhkuse Poolas Alar Kilp: õigustatud sallimatus sallivas ühiskonnas (3) Arne Ots ja Martin Johannes Raude: kohtutee on muutunud kiiremaks, kuid mitte lühemaks Päeva karikatuur Jüri Reinmann: millistes ebainimlikes tingimustes likvideeriti Tšornobõli katastroofi tagajärgi (1) Ahto Lobjakas: Ilvese e-Panoptikum (1) Kultuur Arvustus: «Troonide mäng», kuues hooaeg. Talv jõudis kohale Plönn on uus pussakas (1) Norra film, mis on pommidest valjem Sport Kolmas tulemine: Korjus kustutab Renault’ roolis võidu- ja sõidunälga (8) Spordi lühiuudised Sildaru tõi Eesti suusalegendid elamusspordikeskusesse Kas Meistrite liigas näeb lõpuks suurt finaali? Rapla rikkus Andres Sõbra suure juubeli Kas FIBA ja Euroliiga lepivad ikkagi ära? Jaanimaa etendab ajaloolises vastasseisus olulist rolli 55-protsendine kasv: tennises kolme kuuga 48 kihlveopettuse kahtlust Uue autoga Niinemäe kihutab vähemalt kahel EM-etapil Tarbija Microsofti telefoniäri näitab kustumise märke Autode meelelahutussüsteem tekitab pettumust (1) Tartu Prügiveo hinnad kohati tõusevad, kohati langevad (2) Tartu kiirabiauto tuli kiirituspiirkonnast tagasi (3) Magus lõhn meelitas raeplatsile Keemik Arvi Liiva: kuidas mõjutas Tšornobõli katastroof Eesti seeni? Adra, Künni ja Vao tänavalt kaovad mülkad ning tolm Fastersi kiirsöögikohad enam kesklinnas viina ei müü (1) Mart Siilivask: kihilisuse kaitseks Tehnika aitab põllumeest taevast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arvustus: «Troonide mäng», kuues hooaeg. Talv jõudis kohale

3 min lugemist
Arya Stark (Maisie Williams) aktsioonis. FOTO: SCANPIX

Talv jõudis märgatavalt kohale muidugi juba eelmisel, viiendal hooajal, aga kuna kuuendat on muuhulgas nimetatud «seni veriseimaks», lisab ka süvenev talv kogu loole kindlasti süngust.

Tellijale Tellijale

Hooaja esimene osa verisuse koha pealt pettumust ei valmista: oma elu jätab nii hulk statiste kui ka pisut tähtsamaid tegelasi, neid langeb nii lahingus kui ka perekonnasisese võimuvõitluse käigus. Ehkki Jon Snow pidi ikka kindlasti surnud olema, on paljudel fännidel lootus, et keegi ta siiski ellu äratab. Lahtine on ka näiteks Stannis Baratheoni elu ja surma küsimus, sest ehkki eelmise hooaja lõpp viitab ka tema hukkamisele, teavad sarja vaatajad (ja veel paremini raamatute lugejad), et selles maailmas ei pruugi surm sugugi nii kindel olla.

Ülimenuka sarja kuues hooaeg on mitmel põhjusel põnevam kui varasemad. Esiteks on lahtisi otsi tõesti palju, teiseks juhtus see, mida ammu ennustati: sari on raamatutest ette jõudnud ning lugejatel pole seda enam millegagi võrrelda. Mõnes mõttes on sellest kahju, sest George R. R. Martin on jõudnud valmis kirjutada mitmesuguseid huvitavaid episoode ja süžeeliine, millest seriaalitegijad on mööda vaadanud, ja praegu näib, et need enam sarja ei jõuagi.

25.04.2016 27.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto