Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1935. aastal: riigivanem K.Päts veedab puhkuse Poolas

Viimase aasta väga rohke, kuid kinnine ja vähe liikumist pakkuv töökoorem, mis riigivanema tööpäeva sagedasti on pikendanud hommikust kuni hilisõhtuni, on mõjunud väsitavalt riigivanemale K.Pätsile ja ta peab võtma aega üheks kuuks segamatuks puhkuseks.

Tervislikult tunneb riigivanem kõnelemise organite alalist kuivamist, mille põhjuseks on ainevahetuse rikked. Sellest eriti tülitavast terviserikkest vabanemiseks tuleb riigivanemal arstide soovitusel läbi teha ravi, mille peaosa etendavad eriliste omadustega mineraalveed. Kuna maikuus on valitsusasutiste tegevus võrdlemisi väike, siis võimaldab see puhkuse kasutamist riigivanemale, kui ka nendele valitsuse liikmetele, kes sügisepoole on juba seotud uue eelarve koostamise töödega.

Oma puhkuse ja tervise kosutuse paigaks on riigivanem valinud väikese linna Galiitsisas, Lõuna-Poolamaal, Truskavieci ravipaigas, kus olemas eriliste heade omadustega tervisevee allikad, mis oma eriomaduste poolest on kõige paremad ja ei jää maha suurtest kuulsatest kuurortidest, kuid elu on rahulik ja vaikne, mis võimaldab täielikku puhkust ja kosumist.  

26.04.1935

25.04.2016 27.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto