Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
26.04.2016
Eesti Mälumäng Aadu Must võib kerkida Keskerakonna presidendikandidaadiks (7) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Pealinna kalmistute kord jahmatas leinajaid (1) Haldusreform suretas vallakeskusi juba 1938. aastal Tagakülg Vendluse asemel õilmitseb õelus (67) Eksamiperiood sai alguse prooviga eesti keeles Majandus Majanduse lühiuudised Mobiiltelefon järelmaksuga – üle keskmise kallis lõbu Pakiautomaatide võrgustikku kasvatav Omniva saab uue konkurendi Katkust räsitud lautadesse sead reeglina tagasi ei jõua Seakasvatajate arv on vähenenud enam kui poole võrra Üks küsimus: Mida tähendab seakasvatajatele kolmandasse tsooni sattumine? Autotootjad tunnevad konkurentsisurvet Hiina turul Välismaa Valgevene tuumajaam ajab leedulased hirmule Välismaa lühiuudised Liibüast saab uuem ja hullem Süüria (9) Ungari meedia upub korruptsiooniskandaali (2) Arvamus Neeme Korv: targutajad tapavad presidendidebatti (7) Maris Jõks: Tšornobõl, Tšernobõl, Chernobyl – kuidas kirjutada Ukraina kohanimesid? (7) Juhtkiri: Tšornobõli hirmu jäljed Postimees 1935. aastal: riigivanem K.Päts veedab puhkuse Poolas Alar Kilp: õigustatud sallimatus sallivas ühiskonnas (3) Arne Ots ja Martin Johannes Raude: kohtutee on muutunud kiiremaks, kuid mitte lühemaks Päeva karikatuur Jüri Reinmann: millistes ebainimlikes tingimustes likvideeriti Tšornobõli katastroofi tagajärgi (1) Ahto Lobjakas: Ilvese e-Panoptikum (1) Kultuur Arvustus: «Troonide mäng», kuues hooaeg. Talv jõudis kohale Plönn on uus pussakas (1) Norra film, mis on pommidest valjem Sport Kolmas tulemine: Korjus kustutab Renault’ roolis võidu- ja sõidunälga (8) Spordi lühiuudised Sildaru tõi Eesti suusalegendid elamusspordikeskusesse Kas Meistrite liigas näeb lõpuks suurt finaali? Rapla rikkus Andres Sõbra suure juubeli Kas FIBA ja Euroliiga lepivad ikkagi ära? Jaanimaa etendab ajaloolises vastasseisus olulist rolli 55-protsendine kasv: tennises kolme kuuga 48 kihlveopettuse kahtlust Uue autoga Niinemäe kihutab vähemalt kahel EM-etapil Tarbija Microsofti telefoniäri näitab kustumise märke Autode meelelahutussüsteem tekitab pettumust (1) Tartu Prügiveo hinnad kohati tõusevad, kohati langevad (2) Tartu kiirabiauto tuli kiirituspiirkonnast tagasi (3) Magus lõhn meelitas raeplatsile Keemik Arvi Liiva: kuidas mõjutas Tšornobõli katastroof Eesti seeni? Adra, Künni ja Vao tänavalt kaovad mülkad ning tolm Fastersi kiirsöögikohad enam kesklinnas viina ei müü (1) Mart Siilivask: kihilisuse kaitseks Tehnika aitab põllumeest taevast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Magus lõhn meelitas raeplatsile

2 min lugemist
Kolm sõpra, Rasmus Sasi (vasakult), Gertrud Alice Kala ja Ott Erik Raudsepp, otsustasid võistelda vahukoore kloppimises. Ott Erik pääses napilt enese koorega üle valamisest. FOTO: Sille Annuk

Valgub välja või ei valgu? See oli tähtis sisetunde küsimus neile, kes osalesid eile tudengipäevade pannkoogihommikul, kus sai lisaks tasuta kehakinnitamisele pista rinda vahukoore kloppimises. Kolm sõpra, Rasmus Sasi, Gertrud Alice Kala ja Ott Erik Raudsepp, otsustasid enda võimed proovile panna.

Poisid andsid visplile valu, kuni Ott Erik pidas oma vahukoort juba piisavalt tihkeks, et see võistlusreeglite kohaselt kausiga pea kohal kummuli keerata.

Halb uudis on see, et kahjuks oli klopitud koor veel pisut liiga vedel, ent hea uudis on, et koor voolas poisi peast siiski mööda, nii et ta sai puhaste riietega sõprade seltsis trenni minna.

Vahukoore kloppimise võistlusest võttis osa ka Tartu kutsehariduskeskuse õppur Mari-Liis Mändalu, kes lõi kindla käega koore vahule, nii et see kausist välja ei valgunud. Järvamaal talus üles kasvanud neiu ise ütles, et oli kaasvõistlejatest kiirem tänu tugevale talutüdruku käele.

Samal ajal hõljus raeplatsi kohal ja selle läheduses imemagus lõhn, mis meelitas kohale terve hulga linlasi ja tudengeid. Ent ehkki tegu oli pannkoogihommikuga, võis raeplatsi täitnud telkidest leida kehakinnitust igale maitsele.

Ühes telgis toimetasid auravate pliitide taga tudengipäevade korraldajad, kes küpsetasid kokku tublisti üle 2500 pannkoogi ning pakkusid sinna kõrvale moosi, vahukoort, piima ja kohvi.

Nende vastastelkides jagati kolme tunniga laiali umbes kakssada portsu kaerahelbeputru, seitsesada topsi värsket puuviljasmuutit ja nelisada sooja võileiba.

Vahvlimasinate taga askeldasid välistudengid ning kaitseväe ühendatud õppeasutuste telgis katsetasid kadetid omleti valmistamise viise.

Selleks oli neil lisaks ohtrale juustule, singile ja piimale kaasa võetud 360 muna, millest kokku klopitud segu küpsetati nii tavalise panniga elektripliidil kui minipanniga pisikesel priimusel.

Selle toidukogusega sai eile löödud ka pannkoogihommiku senine rekord, sest läinud aastal jagasid tudengid laiali kokku 2000 pannkooki ning vahvlit.
----------------------

Täna tudengipäevadel

•    Kl 11.45 peahoone sisehoovis Tartu ülikooli ja üliõpilaste toetusavaldus sallivusele.

•    16 akadeemiliste organisatsioonide ringkäik algusega TÜ raamatukogust.

•    16 õlleorienteerumine maaülikooli üliõpilas­­esinduses.

•    18 Mälukas Püssirohukeldris.

•    18 «Sahtlist välja!» Athena keskuses.

•    20 orienteerumine, algus Raatuse 22 juures.

www.studentdays.ee

Seotud lood
    25.04.2016 27.04.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto