Sisukord
Kultuur
Tänane leht
26.04.2016
Eesti Mälumäng Aadu Must võib kerkida Keskerakonna presidendikandidaadiks (7) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Pealinna kalmistute kord jahmatas leinajaid (1) Haldusreform suretas vallakeskusi juba 1938. aastal Tagakülg Vendluse asemel õilmitseb õelus (67) Eksamiperiood sai alguse prooviga eesti keeles Majandus Majanduse lühiuudised Mobiiltelefon järelmaksuga – üle keskmise kallis lõbu Pakiautomaatide võrgustikku kasvatav Omniva saab uue konkurendi Katkust räsitud lautadesse sead reeglina tagasi ei jõua Seakasvatajate arv on vähenenud enam kui poole võrra Üks küsimus: Mida tähendab seakasvatajatele kolmandasse tsooni sattumine? Autotootjad tunnevad konkurentsisurvet Hiina turul Välismaa Valgevene tuumajaam ajab leedulased hirmule Välismaa lühiuudised Liibüast saab uuem ja hullem Süüria (9) Ungari meedia upub korruptsiooniskandaali (2) Arvamus Neeme Korv: targutajad tapavad presidendidebatti (7) Maris Jõks: Tšornobõl, Tšernobõl, Chernobyl – kuidas kirjutada Ukraina kohanimesid? (7) Juhtkiri: Tšornobõli hirmu jäljed Postimees 1935. aastal: riigivanem K.Päts veedab puhkuse Poolas Alar Kilp: õigustatud sallimatus sallivas ühiskonnas (3) Arne Ots ja Martin Johannes Raude: kohtutee on muutunud kiiremaks, kuid mitte lühemaks Päeva karikatuur Jüri Reinmann: millistes ebainimlikes tingimustes likvideeriti Tšornobõli katastroofi tagajärgi (1) Ahto Lobjakas: Ilvese e-Panoptikum (1) Kultuur Arvustus: «Troonide mäng», kuues hooaeg. Talv jõudis kohale Plönn on uus pussakas (1) Norra film, mis on pommidest valjem Sport Kolmas tulemine: Korjus kustutab Renault’ roolis võidu- ja sõidunälga (8) Spordi lühiuudised Sildaru tõi Eesti suusalegendid elamusspordikeskusesse Kas Meistrite liigas näeb lõpuks suurt finaali? Rapla rikkus Andres Sõbra suure juubeli Kas FIBA ja Euroliiga lepivad ikkagi ära? Jaanimaa etendab ajaloolises vastasseisus olulist rolli 55-protsendine kasv: tennises kolme kuuga 48 kihlveopettuse kahtlust Uue autoga Niinemäe kihutab vähemalt kahel EM-etapil Tarbija Microsofti telefoniäri näitab kustumise märke Autode meelelahutussüsteem tekitab pettumust (1) Tartu Prügiveo hinnad kohati tõusevad, kohati langevad (2) Tartu kiirabiauto tuli kiirituspiirkonnast tagasi (3) Magus lõhn meelitas raeplatsile Keemik Arvi Liiva: kuidas mõjutas Tšornobõli katastroof Eesti seeni? Adra, Künni ja Vao tänavalt kaovad mülkad ning tolm Fastersi kiirsöögikohad enam kesklinnas viina ei müü (1) Mart Siilivask: kihilisuse kaitseks Tehnika aitab põllumeest taevast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Norra film, mis on pommidest valjem

2 min lugemist
Isabelle (Isabelle Huppert) ja Gene (Gabriel Byrne). FOTO: Kaader filmist

Vahel äratab tähelepanu ainuüksi pealkiri, selle kujundlikkus. Pommidest valjem? Mis saab olla valjem kui plahvatus? Filmiajalugu on sellele tegelikult juba vastanud – mõistagi arvukate perekonnadraamade näol. Teeb seda ka norraka Joachim Trieri ingliskeelne film, ja piisavalt huvitavalt, et see meie kinosid uputavate filmide seast üles otsida.

Tellijale Tellijale

Nimekas sõjafotograaf Isabelle (Isabelle Huppert), kes on tuhandetel fotodel jäädvustanud inimeste valu ja leina, on kolm aastat tagasi ka ise hukkunud, aga mitte sõjaväljal, vaid autoavariis. Tema töödest kavandatav näitus sunnib Isabelle'i perekonda – abikaasat Gene'i (Gabriel Byrne) ja kaht poega, Jonah't (Jesse Eisenberg) ja teismelist Conradit (Devin Druid) – naasma minevikku, meelde tuletama kaotusvalu suurust ja nii mõndagi ebameeldivat avastades võtma jutuks sedagi, mida on kõigi nende aastate jooksul alla surutud, kuid mis kusagil pinna all on lakkamatult edasi tuiganud.

Kolme mehe pilgu läbi üritatakse retrospektiivselt, ajas edasi ja tagasi liikudes, sündmusi segamini paisates ja seejuures pidevalt vaatepunkte vahetades – mõnikord näidatakse ühte ja sedasama sündmust kahest eri perspektiivist – lahti harutada Isabelle'i rahutut, vastuoksuslikku olemust, seda, mida ta tegelikult mõtles ja miks põgenes turvalisest keskkonnast, perekonna juurest, kes teda vajas, ikka ja jälle maailma sõjakolletesse, et seal oma eluga riskida.

25.04.2016 27.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto