Sisukord
Kultuur
Postimees
28.04.2016
Eesti Dilbert Horoskoop HÕFF koostöös Postimehega: Eesti oma õudusfilmid Palju õnne Poliitik Ain Lutsepp teenis lisaraha raadioreklaamist (1) Last füüsiliselt karistanu satub kohtusse Pelgulinnas põrutavad autod pidevalt ühte majanurka Sõnajalgade tuulepargiäri rahastab Rootsi riigi suurmaksuvõlglane (2) esikülg 28.04 Eesti lühiuudised Kiirust ületanud Klandorf jäi politseile vahele Tagakülg Rõivas: täitsa hästi tehtud eelarve (2) Male HIV levib üha enam heteroseksuaalsete ja vanemate inimeste seas Mälumäng Vaher: riigijuhid peaksid raha jagama nõudlikumalt (2) Majandus Praagist ehitatud uued majad võivad osutuda varisemisohtlikuks (8) Rõivas: täitsa hästi tehtud eelarve (2) Majanduse lühiuudised Sõnajalgade tuulepargiäri rahastab Rootsi riigi suurmaksuvõlglane (2) Välismaa Euroopa Nõukogu juht: ootan väga Eesti eesistumist Hea elu: Venezuela ametnikud töötavad kaks päeva nädalas Välismaa lühiuudised Rootsi valmistub halvimaks Salah Abdeslam viidi Prantsusmaale Arvamus Sirje Niitra: vastu igal juhul Alar Karis ja Eerik Hanni: piltlikult öeldes on PPA nagu kaamel, kellelt on võetud nii vill kui ka nahk (1) Juhtkiri: vananeva rahva politsei ja eelarve (3) Postimees 1935. a: Saksamaale allveelaevastik – Versailles’i lepingu selge rikkumine Päeva karikatuur Lauri Lugna: mis siis, kui natuke turvalisust jääb puudu? Kultuur Maanteemuuseum viib ajarännakule Eestimaa teedel Internet on unenägu, mis vahetab mütse Tanel Veenre avas Hispaanias isikunäituse Kultuuri lühiuudised Sport Robert Rooba liitus Soome tippklubiga Ronaldota Real jäi Manchesteris kuivale Spordi lühiuudised Rohkem sisu, rohkem otsuseid, rohkem medaleid Võidujoovastuses Rapla tagamees mõnitas Tarva mängijat Lehis loodab veel 20 aastat tipus püsida Kreeka imetreener viis üllatusklubi suurte mängumaale Arusaamatu jant võitlusspordi superstaari ümber Tallinn Kiirust ületanud Klandorf jäi politseile vahele Tarbija Rahvas kutsub koju talgutele Õige muld paneb taime lopsakalt kasvama Tartu Prisma jäi kaardimaksetega jänni Vahur Kalmre esitleb laupäeval Rocki raamatut Gobelään lisab muudele teostele head vaheldust Tartu kutsub malevasse 400 noort Mootorrattad põikavad võsast linna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Internet on unenägu, mis vahetab mütse

3 min lugemist
“#DIGITALHATSGAME” FOTO: Henry Griin & Lasse Poser

«#DIGITALHATSGAME» on rahvusvaheline koostööprojekt, mille osalised on Tartu Uus Teater ja Tampere Telakka teater. Muuhulgas tähistatakse selle lavastusega ka Telakka teatri 20. aasta juubelit. Lavastuse alusteksti autor on Iraagist pärit kirjanik ja dokfilmitegija Hassan Blasim, kes juba rohkem kui kümme aastat elab ja töötab eksiilis Soomes. Tegemist on Blasimi esimese näidendiga.

Tellijale Tellijale

Digitaalsete mütside mängus ei jutustata ühtset ja terviklikku lugu, vaid etendatakse kogemuslikke pilte ja stseene aktuaalsetel, poliitilistel ja sotsiaalsetel teemadel. Raamiks on tänapäeva globaliseeruva maailma jaoks väga tähtis nähtus – info ja võim, mis sellega kaasneb. Häkkerite grupid võitlevad info nimel, neist igaühel on oma põhjendused ja vajadused. Erinevad grupid ja eri värvi mütsid, mida vahetatakse tihedamini kui sokke. Hea ja eetiline häkker kannab valget mütsi, paha häkker aga musta, piirialal olija aga halli. Lisanduvad ka teised värvid – punane ja roheline, mis kuuluvad mängutegijatele. Lõppude lõpuks taandub kõik mängule, mida mängitakse. Mis sellest, et virtuaalne mäng võib kaasa tuua reaalseid inimkaotusi.

Mütse ja rolle tuleb vahetada ka publikul. Enne saali minekut tuleb seista kitsas ootesaalis, kus iga inimese lisandudes jääb õhku vähemaks. Ühel hetkel algab etendus ja publik asetatakse pagulase rolli, kes on kinni õhuta ja pimedas konteineris. Vaatajad muutuvad etenduse osaks ja selle häälestusega saadetakse nad lõpuks saali, kus taastub n-ö tavapärane vaataja roll – võimalik on jääda passiivseks vaatlejaks. Samas on enne saadud kogemus, mis aitab nähtut teistmoodi mõtestada ja sisse elada sellesse, millest laval räägitakse.

27.04.2016 29.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto