Sisukord
Eesti
Tänane leht
27.04.2016
Eesti Vene lennuäss: lennunduses on Raivo Susi elu mõte (2) Kohus andis vaidluses baaride öiste müügipiirangute üle õiguse Tallinnale Võimuliit püüab koondada jõude Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Rahakoer tunneb Šveitsi frangid nagu niuhti ära Esikülg 27. aprill Valitsus arutab firmajuhtidele töötuskindlustuse taastamist Vähe vaatajaid, küllaga arvajaid (5) Kriisiõppusel harjutati laste päästmist põlevast haiglast Majandus Euroopa idandab Facebooki ja Samsungi vahele oma hiidusid Mitsubishi on veerand sajandit kütusekulunäitajaid võltsinud Majanduse lühiuudised Pärnu magab maha esimese ristluslaeva täie turiste Väiksemad turismifirmad satuvad löögi alla (1) Välismaa Vene lennuäss: lennunduses on Raivo Susi elu mõte (2) KOHALIK VAADE. NATO Varssavi tippkohtumine Poolale: lootused või soovmõtlemine Hiina plaanib maineparanduskampaaniat Lõuna-Hiina mere saarte sõjaline kasutamine põhjustab rahvusvahelist pahameelt Makedoonia «värviline revolutsioon» Süüdistus: briti meedia levitab Vene propagandat (4) Arvamus Sergei Metlev: peatagem hullunud karistusprinter (3) Ivar Raig: kuidas valida presidenti? (2) Kadri Hansalu: ega tulevik taeva jää (1) Lugejate kirjad Postimees 1996. aastal: president Lennart Meri eiras seadust Juhtkiri: munitsipaal-Bollywood Erkki Bahovski: miks teatas USA, et NATO lähiaastatel ei laiene? (1) Kultuur Jutuvestja, võlur ja poeet See oli nagu üks teine maailm Demokraatia õppetunnid ühisköögis Zemani puhul saab ka näiliselt võimatu võimalikuks Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Enesekriitiline Sõber: tuleb endale peeglist otsa vaadata Eesti parim judoka alaliidu toetusesse ei usu (2) Enesekindlus: kust seda saab? Tarbija Pesupulbri söömine võinuks beebile lõppeda traagiliselt (3) AK Kultuuri lühiuudiseid Tartu Linn palkas firma Raadit rookima Päikselised laulud soojendasid vihmast pidu Palavik, väsimus, köha – kas vähk? (2) Pargi sauna tagant tõusid ehmatavad leegid Vana hea karikatuur kogub näitusel elujõudu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vene lennuäss: lennunduses on Raivo Susi elu mõte

4 min lugemist
Moskva linnakohus arutas märtsi keskel Raivo Susi taotlust vabastada ta kautsjoni vastu, kuid lükkas taotluse tagasi. Susi osales istungil vanglast videosilla vahendusel. FOTO: Jaanus Piirsalu

Kolmandat kuud Moskvas spionaažisüüdistusega vahi all hoitavat Eesti ärimeest Raivo Susi iseloomustas Venemaa lennuäss kui inimest, kes elab lennunduse nimel, ning pidas juhtunut väga kummaliseks.

Tellijale Tellijale

«Olime äärmiselt üllatunud tema vahistamisest,» laiutas idanaabrite ainsa mitteriikliku lennurühma Russ juht ja piloot Anatoli Marunko (55) ajakirjanikuga kohtudes käsi. «Ta muidugi oli huvitatud sõjalennundusest, aga ma ei oska midagi aimata ka! See on väga kummaline, et tegu on nii vana asjaga.»

Venemaa julgeolekuteenistus FSB süüdistab Raivo Susi (52) spioneerimises, mis väidetavalt leidis aset nii ammu kui aastatel 2004–2007. Kriminaalasi ise algatati alles selle aasta algul. Susi ise ennast milleski süüdi ei tunnista.

Susi lennundusärist Venemaal ja mujal endise Nõukogude Liidu vabariikides on vähe teada. Põhimõtteliselt seisnes tema äri Nõukogude Liidu lagunemise järel kasutuks jäänud õppehävitajate kokkuostmises, nende ümberehitamises ja varustamises kaasaegsete süsteemidega ning seejärel lennuki mahamüümises ja nende hooldamises.

26.04.2016 28.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto