Sisukord
Eesti
Postimees
27.04.2016
Eesti Vene lennuäss: lennunduses on Raivo Susi elu mõte (2) Kohus andis vaidluses baaride öiste müügipiirangute üle õiguse Tallinnale Võimuliit püüab koondada jõude Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Rahakoer tunneb Šveitsi frangid nagu niuhti ära Esikülg 27. aprill Valitsus arutab firmajuhtidele töötuskindlustuse taastamist Vähe vaatajaid, küllaga arvajaid (5) Kriisiõppusel harjutati laste päästmist põlevast haiglast Majandus Euroopa idandab Facebooki ja Samsungi vahele oma hiidusid Mitsubishi on veerand sajandit kütusekulunäitajaid võltsinud Majanduse lühiuudised Pärnu magab maha esimese ristluslaeva täie turiste Väiksemad turismifirmad satuvad löögi alla (1) Välismaa Vene lennuäss: lennunduses on Raivo Susi elu mõte (2) KOHALIK VAADE. NATO Varssavi tippkohtumine Poolale: lootused või soovmõtlemine Hiina plaanib maineparanduskampaaniat Lõuna-Hiina mere saarte sõjaline kasutamine põhjustab rahvusvahelist pahameelt Makedoonia «värviline revolutsioon» Süüdistus: briti meedia levitab Vene propagandat (4) Arvamus Sergei Metlev: peatagem hullunud karistusprinter (3) Ivar Raig: kuidas valida presidenti? (2) Kadri Hansalu: ega tulevik taeva jää (1) Lugejate kirjad Postimees 1996. aastal: president Lennart Meri eiras seadust Juhtkiri: munitsipaal-Bollywood Erkki Bahovski: miks teatas USA, et NATO lähiaastatel ei laiene? (1) Kultuur Jutuvestja, võlur ja poeet See oli nagu üks teine maailm Demokraatia õppetunnid ühisköögis Zemani puhul saab ka näiliselt võimatu võimalikuks Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Enesekriitiline Sõber: tuleb endale peeglist otsa vaadata Eesti parim judoka alaliidu toetusesse ei usu (2) Enesekindlus: kust seda saab? Tarbija Pesupulbri söömine võinuks beebile lõppeda traagiliselt (3) AK Kultuuri lühiuudiseid Tartu Linn palkas firma Raadit rookima Päikselised laulud soojendasid vihmast pidu Palavik, väsimus, köha – kas vähk? (2) Pargi sauna tagant tõusid ehmatavad leegid Vana hea karikatuur kogub näitusel elujõudu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kohus andis vaidluses baaride öiste müügipiirangute üle õiguse Tallinnale

2 min lugemist
Halduskohus tühistas Suur-Karja tänava kurikuulsast osast veidi eemal asuvatele The Dublinerile ja Bayern Böhmen Kellerile kehtestatud öise müügipiirangu. FOTO: Jaanus Lensment

Tallinna halduskohus otsustas eile, et Valli baari puhul on Tallinna linnavalitsuse korraldus piirata vanalinna baaride öist lahtiolekuaega ja alkoholimüüki õiguspärane. Halduskohtu otsusega tühistati aga linnavalitsuse korraldus The Dublineri ja Bayern Böhmen Kelleri kohta (M&A Pubid OÜ).

Valli baari pärast on tehtud politseile palju väljakutseid, need on puudutanud lärmi ja kaklusi. Valli baari kliendid on sageli joonud liigselt alkoholi ja politsei on korduvalt pidanud kliente koju või kainestusmajja toimetama. Kuna Valli baaris suitsuruumi pole, lubatakse suitsetajatel baarist alkoholiga maja ette minna, mis häirib majaelanike öörahu, leidis kohus.

«Kohus leidis, et Valli baari vahetuses läheduses toimuvad tegevused kahjustavad erinevaid isikuid ja ka avalikke huve. Vaieldamatult kahjustab Valli baari tegevus majaelanike huve – öörahu ja tervist,» teatas halduskohtu pressiesindaja Anneli Vilu.

Ta lisas, et M&A Pubid OÜ suhtes oli haldusasjas esitatud tõendite järgi esitatud tunduvalt vähem pretensioone kui Valli baari suhtes.

«Ka ei olnud linnavalitsuse korralduses Dublineri ja Bayern Kelleri puhul arvesse võetud nende geograafilist asukohta kesklinna ja vanalinna piiril. Dublineri ja Bayern Kelleri olukord erineb nende ettevõtjate olukorrast, kes tegutsevad Suur-Karja tänava kitsamas, vanalinnapoolsemas osas. Kokkuvõtvalt leidis kohus, et linn on M&A Pubid OÜ suhtes jätnud arvestamata kaebajaga konkreetselt seonduvad olulised asjaolud ning õiguspärase kaalumise korral võinuks kaalutlusotsuse tulemus olla teistsugune,» selgitas pressiesindaja.

M&A Pubid OÜ võib vaidlustada otsuse hiljemalt 25. mail 2016 ning OÜ Valli hiljemalt 26. mail 2016.

28. märtsil tegi halduskohus otsuse ka Lab OÜ ja Acacia Trade OÜ kaebuse kohta (Labor baarid), jättes nende kaebuse rahuldamata. Selle otsuse võib vaidlustada hiljemalt 27. aprillil 2016, eilseks ei olnud kohtule apellatsiooni laekunud.

Linnavalitsuse 21. oktoobri 2015. aasta korraldusega kohustati üheksat vanalinna baari katkestama alkohoolse joogi müük ajavahemikul kl 00.00–05.00 ja puhkepäevale eelneval ööl kl 01.00–05.00. Samuti piirama toitlustamise ja meelelahutusprogrammi pakkumist kl 00.00–05.00 ning puhkepäevale eelneval ööl kl 02.00–05.00 eesmärgiga tagada Suur-Karja, Vana-Posti ja Müürivahe tänavate piirkonnas avalik kord.

Samal teemal on kohtule esitanud kaebused ka Taco Express OÜ, Shotbar OÜ ning Nimeta Management OÜ, St. Patrick’s OÜ ja Kanteron BVI OÜ (Route 13). Otsused nimetatud kaebuste kohta tehakse käesoleval nädalal.

Seotud lood
26.04.2016 28.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto