Sisukord
Kirjandus
Tänane leht
30.04.2016
Eesti Mälumäng Medalimees kõige kiuste Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Toonekurepaar punus pesa katlamaja suitseva korstna otsa Albaanlaste tavaõigus sunnib perekonna au taastama verd valades Eesti lühiuudised Tallede sündimise kõrgaeg Tagakülg Linter kummitab jälle (26) Kosovlane põgenes vendeta eest Eestisse (12) Kõva koorega Maasikas Meri õgib Kakumäe poolsaart (5) Aktsioon võiks ühiskonna lepitada (9) Reformierakond ja IRL peavad positsioonisõda (1) Majandus Ohtlik ehituskivi (1) Superkondensaatorite looja liigub käsitöölt masstootmisele Kahtlased elektrijuhtmed teevad uusehitised tuleohtlikuks (2) Majanduse lühiuudised Kritseldusest tuumajaama A4-paberile sündisid kõrgtehnoloogilised nutipoid Välismaa Moskva kaaperdas siberlaste südamest tulnud «Surematu polgu» (5) Kõva koorega Maasikas Pool sajandit vaba liikumist sai lõpu Linter kummitab jälle (26) Trumpi välispoliitika: elagu Ameerika ja elagu Putin (12) Taani-Rootsi piirikontroll tekitab kohalikes ebakindlust Arvamus Andres Reimer: ehitusjärelevalve vajab kolakat Ohtlik ehituskivi (1) Viivi Luik: allaheitmise talumatu kergus (6) Juhtkiri: kas tüli valitsuses on tõsine? (1) Kõva koorega Maasikas Postimees 1991. aastal: Soome toll kavatseb kõik viinad ära võtta Medalimees kõige kiuste Peeter Langovitsi tagasivaade: töörahva püha 100 Päeva karikatuur Heidi Reinson: 176 491 e-valijat eksisid. Nagu tavaliselt (28) Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016 (1) Kultuur Psühhedeelne rulataja sõidab kõigel ja kõigega Luulehetk – hetk luules Aeg annab tüdimust Lagunemise esteetika Kohtumine autoriga Nädala plaat. Uni ees, nägu järel Literatuursed õukonnaintriigid Aja auk. Kenderil oli õigus Sport Medalimees kõige kiuste 80-aastane spordimees on läbinud üle 200 triatloni Rakvere sõit Ameerika mägedel lõppes pronksiselt Vigastused segavad soosikuid, kuid üllatusi pole oodata NBAs ei saa vigastustest üle ega ümber Tallinn Meri õgib Kakumäe poolsaart (5) AK Kohtumine autoriga Viivi Luik: allaheitmise talumatu kergus (6) Urmas Paet ärkas talveunest Nädala plaat. Uni ees, nägu järel Mängu juhib Siim Kallas Küsimused lollide klubile Teeme rahval tuju paremaks Poliitilised suudlused: Brežnevi «troinoist» Obama ja Merkelini Aja auk. Kenderil oli õigus Arter Uulitsapoiste volbriburger Idakirikute ülestõusmispühi tähistatakse täna Hingamisharjutused aitavad leida tasakaalu Kaasana Kadriorgu (1) Kuni eksisteerivad superkangelased, on sõda vältimatu Arstitöö on põnev nagu krimka lugemine (1) Selg ees 100 km – Võhandu maraton 2016 Marko Reikop: saame kokku* Vanast maamajast saab toreda suvila vaid visa hing Indiaanipealik, kes ihkas Kuule (2) Fabrik – Kalamaja hästi hoitud aare Trendihoiatus: stressis teksa! Kolks ja kolks ehk Pimetennis Ärge jookske end sandiks! (1) Eve Pärnaste – varasemast leebem, aga ikka võitluslik (20) Õige toit annab kehale löögivalmiduse Chris Hemsworth paneb igasse rolli tükikese iseennast Võta puhkusele kaasa tonn raamatuid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võta puhkusele kaasa tonn raamatuid

3 min lugemist
Vasakult: Apollo 2, Kobo Glo ja Kindle Paperwhite. FOTO: Tairo Lutter

Kujutage ette raamaturiiulit, milles on 3000 köidet. Raamaturea pikkus on 84 meetrit ja kokku kaaluvad need 1,8 tonni. Ja nüüd kujutage ette, et saate kogu selle kirjavara endaga kaasa võtta.

Tellijale Tellijale

Raamatukogu kaasaskandmiseks on vaja vaid seadet, mis ei ole suurem taskuformaadis raamatust. Seadme paksus on vähem kui 10 millimeetrit ja kaal alla 200 grammi. See on e-luger, kõige suurem kingitus raamatusõbrale pärast seda, kui Gutenberg trükipressi leiutas.

Kolm lugerit – Amazoni Kindle Paperwhite, Kobo Glo ja Eesti oma raamatupoe Apollo 2 – sai testi valitud järgmistest parameetritest lähtuvalt: nad peaksid olema tehnilistelt näitajatelt võrreldavad, võimalikult taskukohase hinnaga ja neil peab olema oma ökosüsteem, kust raamatuid osta.

Lugeril on nutitelefonide, tahvlite ja arvutite ees, kust ju ka e-raamatuid lugeda saab, mitu eelist. Esiteks ekraan. Telefonid ja arvutid kasutavad LCD-ekraane, mis kiirgavad valgust otse silma. Aga see väsitab ja pikapeale ka kahjustab silmi. Lugerid kasutavad silmasõbralikku e-tinti, mis pole küll värviline, aga näeb ekraanil välja nagu päris paber.

Teiseks lugemistingimused. LCD-ekraanid muutuvad eredas päisesepaistes pea loetamatuks, aga e-paber paistab nagu paber muiste.

Ja lõpuks akuaeg. Luger lubab nädalaid või isegi kuu lugemisaega ühe laadimisega, aga telefoni ja tahvlite aktiivset ekraaniaega mõõdetakse vaid tundides.

29.04.2016 02.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto