Sisukord
Kultuur
Tänane leht
28.04.2016
Eesti Dilbert Horoskoop HÕFF koostöös Postimehega: Eesti oma õudusfilmid Palju õnne Poliitik Ain Lutsepp teenis lisaraha raadioreklaamist (1) Last füüsiliselt karistanu satub kohtusse Pelgulinnas põrutavad autod pidevalt ühte majanurka Sõnajalgade tuulepargiäri rahastab Rootsi riigi suurmaksuvõlglane (2) esikülg 28.04 Eesti lühiuudised Kiirust ületanud Klandorf jäi politseile vahele Tagakülg Rõivas: täitsa hästi tehtud eelarve (2) Male HIV levib üha enam heteroseksuaalsete ja vanemate inimeste seas Mälumäng Vaher: riigijuhid peaksid raha jagama nõudlikumalt (2) Majandus Praagist ehitatud uued majad võivad osutuda varisemisohtlikuks (8) Rõivas: täitsa hästi tehtud eelarve (2) Majanduse lühiuudised Sõnajalgade tuulepargiäri rahastab Rootsi riigi suurmaksuvõlglane (2) Välismaa Euroopa Nõukogu juht: ootan väga Eesti eesistumist Hea elu: Venezuela ametnikud töötavad kaks päeva nädalas Välismaa lühiuudised Rootsi valmistub halvimaks Salah Abdeslam viidi Prantsusmaale Arvamus Sirje Niitra: vastu igal juhul Alar Karis ja Eerik Hanni: piltlikult öeldes on PPA nagu kaamel, kellelt on võetud nii vill kui ka nahk (1) Juhtkiri: vananeva rahva politsei ja eelarve (3) Postimees 1935. a: Saksamaale allveelaevastik – Versailles’i lepingu selge rikkumine Päeva karikatuur Lauri Lugna: mis siis, kui natuke turvalisust jääb puudu? Kultuur Maanteemuuseum viib ajarännakule Eestimaa teedel Internet on unenägu, mis vahetab mütse Tanel Veenre avas Hispaanias isikunäituse Kultuuri lühiuudised Sport Robert Rooba liitus Soome tippklubiga Ronaldota Real jäi Manchesteris kuivale Spordi lühiuudised Rohkem sisu, rohkem otsuseid, rohkem medaleid Võidujoovastuses Rapla tagamees mõnitas Tarva mängijat Lehis loodab veel 20 aastat tipus püsida Kreeka imetreener viis üllatusklubi suurte mängumaale Arusaamatu jant võitlusspordi superstaari ümber Tallinn Kiirust ületanud Klandorf jäi politseile vahele Tarbija Rahvas kutsub koju talgutele Õige muld paneb taime lopsakalt kasvama Tartu Prisma jäi kaardimaksetega jänni Vahur Kalmre esitleb laupäeval Rocki raamatut Gobelään lisab muudele teostele head vaheldust Tartu kutsub malevasse 400 noort Mootorrattad põikavad võsast linna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kultuuri lühiuudised

2 min lugemist

Suurtükitornis näeb vanu lauluraamatuid

FOTO!

1887. aastal kuulutas raamatuköitja Jakob Luik, et Kiek in de Köki tornis saab osta uusi ning köita vanu lauluraamatuid. See ajalehes Virulane ilmunud väike teade andis praegu endises suurtükitornis tegutsevale muuseumile idee korraldada samas näitus «Lauluraamatud suurtükitornis. Eesti köitekunsti meistriteoseid 1793–1938».

28. aprillil avatav väljapanek tutvustab raamatuköitja auväärset ametit, annab ülevaate Eestis ja Tallinnas tegutsenud tuntumatest köitemeistritest ning eksponeerib nende kätetööd. Näitusel on väljas 20 Eesti köitemeistri sada luksuslikku ja kordumatut lauluraamatuköidet, millest vanim on enam kui 200-aastane.

Eksponeeritud lauluraamatud ja tööriistad kuuluvad Indrek Operi ja Jaak Kure erakogusse.

Piik ja Lill tegid eestlastest ja venelastest lavastuse

FOTO!

27. aprillil esietendus Tallinna Linnateatris ja Vene Teatris lavastus «Teisest silmapilgust», mis mõtiskleb isiklike kogemuste ja ühiskondliku satiiri vormis eestlaste ja venelaste ühis- ja lahuselu üle Eestis. Paavo Piigi ja Mari-Liis Lille (pildil) kirjutatud ning lavastatud töö on Tallinna Linnateatri koostööprojekt Vene Teatriga.

«Teisest silmapilgust» on ühtaegu kodaniku vastutustundest ajendatud teatrilavastus ning omal nahal käivitatud lõimumisprojekt, mis sai alguse kaks aastat tagasi. Nimelt otsustasid tegijad lõimumise iseenda peal ära katsetada – nii õppisid autorid-lavastajad ning grupp linnateatri näitlejaid kaks aastat vene keelt ning lavastuses osalevad Vene Teatri näitlejad eesti keelt.

Lavastuses mängivad Anu Lamp, Liis Lass, Märt Pius ja Veiko Tubin Tallinna Linnateatrist ning Tatjana Kosmõnina, Sergei Furmanjuk, Dmitri Kosjakov ja Aleksandr Žilenko Vene Teatrist. 

Münchenis näeb Eesti kunsti

Münchenis mainekates galeriides avati kahe eesti kunstniku isiknäitused: Ivar Kaasiku maalinäitus «summa rerum» ja Raul Meele graafikanäitus «real names».

Dirk Halverscheidi Galeriis avati 21. aprillil Berliinis töötava maali- ja ehtekunstniku Ivar Kaasiku maalinäitus «summa rerum», mis on läbilõige maalija viimase kümne aasta töödest. Samuti avaldas galerii Kaasiku saksa- ja ingliskeelse kataloogi. Näitus kestab 2. juunini.

13. maini kestab aga galeriis 84GHz Raul Meele graafikanäitus «real names», näidates töid sarjadest «Taeva all» ja «Päris nimed».

Mõlemad näitused kureeris ning Kaasiku kataloogi kirjutas Berliini Eesti saatkonna kultuuriatašee Harry Liivrand ja need on kummagi kunstniku esimesed isikunäitused Saksamaa Baieri liidumaal.

Klassikatäht Estonias

Kontserdisarja «Kuldne klassika: Tšaikovski» raames astub sel reedel taas Estonia kontserdisaali lavale klassikatäht 2016 Sten Heinoja. 

Eesti Kontserdi kontserdisari «Kuldne klassika» toimub juba viiendat korda ja on sel hooajal pühendatud Pjotr Tšaikovski 175. sünniaastapäevale. Hooaja jooksul jõuavad kuulajateni helilooja armastatud teosed.

Muusikaajaloo tähtteosele, Tšaikovski VI sümfooniale sekundeerib Prokofjevi III klaverikontsert, solistiks telekonkursi «Klassikatähed 2016» võitnud Sten Heinoja. Noore muusiku esitust klassikatähtede finaalkontserdil tervitas publik tormilise aplausiga ja püsti seistes.

Kontsert toimub 29. aprillil kell 19 Estonia kontserdisaalis. Kavas Raveli «Suursugused ja sentimentaalsed valsid» («Valses nobles et sentimentales»), Prokofjevi Klaverikontsert nr 3 C-duur, op 26 ja Tšaikovski Sümfoonia nr 6 H-moll, op 74 «Pateetiline». Laval Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, solist Sten Heinoja ja dirigent James Feddeck Ameerika Ühendriikidest.

Seotud lood
    27.04.2016 29.04.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto