N, 26.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rootsi valmistub halvimaks

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Rootsi valmistub halvimaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2010. aasta detsembris Stockholmis toimunud enesetapurünnakus sai surma vaid ründaja ise. Rootsi julgeoleku kinnitusel on võimalikel ründajatel nii kavatsus kui ka võimekus korraldada Rootsis uusi rünnakuid.
2010. aasta detsembris Stockholmis toimunud enesetapurünnakus sai surma vaid ründaja ise. Rootsi julgeoleku kinnitusel on võimalikel ründajatel nii kavatsus kui ka võimekus korraldada Rootsis uusi rünnakuid. Foto: SCANPIX

Kuigi Rootsi kaitsepolitsei (Säpo) on olnud võimalikku rünnakuohtu kommenteerides sõnaaher, võib ka nende seniste teadete põhjal teha järelduse, et terroriohtu Rootsis peetakse reaalseks.

Lisades juurde fakti, et alates 2012. aastast on Rootsist Süüriasse islamiäärmuslaste ridadesse võitlema suundunud ja seal ka väljaõppe saanud teadaolevalt 300 inimest – kellest umbes pooled on naasnud –, saame sõna otseses mõttes plahvatusohtliku kombinatsiooni.

Üleeile teavitas Säpo avalikkust, et nad on terroriohule viitavate teadete tõttu kõrgendatud valmisolekus. Täpsemat infot amet salastatud teabele viidates ei avaldanud. Küll aga tunnistas Säpo, et kuigi nad saavad sageli terroriohu kohta vihjeid, ei saa praeguseid abinõusid pidada tavalisteks.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles