Sisukord
Eesti
Postimees
28.04.2016
Eesti Dilbert Horoskoop HÕFF koostöös Postimehega: Eesti oma õudusfilmid Palju õnne Poliitik Ain Lutsepp teenis lisaraha raadioreklaamist (1) Last füüsiliselt karistanu satub kohtusse Pelgulinnas põrutavad autod pidevalt ühte majanurka Sõnajalgade tuulepargiäri rahastab Rootsi riigi suurmaksuvõlglane (2) esikülg 28.04 Eesti lühiuudised Kiirust ületanud Klandorf jäi politseile vahele Tagakülg Rõivas: täitsa hästi tehtud eelarve (2) Male HIV levib üha enam heteroseksuaalsete ja vanemate inimeste seas Mälumäng Vaher: riigijuhid peaksid raha jagama nõudlikumalt (2) Majandus Praagist ehitatud uued majad võivad osutuda varisemisohtlikuks (8) Rõivas: täitsa hästi tehtud eelarve (2) Majanduse lühiuudised Sõnajalgade tuulepargiäri rahastab Rootsi riigi suurmaksuvõlglane (2) Välismaa Euroopa Nõukogu juht: ootan väga Eesti eesistumist Hea elu: Venezuela ametnikud töötavad kaks päeva nädalas Välismaa lühiuudised Rootsi valmistub halvimaks Salah Abdeslam viidi Prantsusmaale Arvamus Sirje Niitra: vastu igal juhul Alar Karis ja Eerik Hanni: piltlikult öeldes on PPA nagu kaamel, kellelt on võetud nii vill kui ka nahk (1) Juhtkiri: vananeva rahva politsei ja eelarve (3) Postimees 1935. a: Saksamaale allveelaevastik – Versailles’i lepingu selge rikkumine Päeva karikatuur Lauri Lugna: mis siis, kui natuke turvalisust jääb puudu? Kultuur Maanteemuuseum viib ajarännakule Eestimaa teedel Internet on unenägu, mis vahetab mütse Tanel Veenre avas Hispaanias isikunäituse Kultuuri lühiuudised Sport Robert Rooba liitus Soome tippklubiga Ronaldota Real jäi Manchesteris kuivale Spordi lühiuudised Rohkem sisu, rohkem otsuseid, rohkem medaleid Võidujoovastuses Rapla tagamees mõnitas Tarva mängijat Lehis loodab veel 20 aastat tipus püsida Kreeka imetreener viis üllatusklubi suurte mängumaale Arusaamatu jant võitlusspordi superstaari ümber Tallinn Kiirust ületanud Klandorf jäi politseile vahele Tarbija Rahvas kutsub koju talgutele Õige muld paneb taime lopsakalt kasvama Tartu Prisma jäi kaardimaksetega jänni Vahur Kalmre esitleb laupäeval Rocki raamatut Gobelään lisab muudele teostele head vaheldust Tartu kutsub malevasse 400 noort Mootorrattad põikavad võsast linna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kiirust ületanud Klandorf jäi politseile vahele

2 min lugemist
Kalle Klandorf FOTO: Eero Vabamägi

Tallinna abilinnapea, keskerakondlane Kalle Klandorf (60) tunnistas, et ületas eile pealinnas Pirita teel lubatud sõidukiirust rohkem kui 20 km/h ja sai politseilt trahvi.

Klandorf selgitas, et pidi sõitma linnavalitsusest koju riideid vahetama, sest umbes tund enne linnavalitsuse pressikonverentsi plahvatas tema pintsaku taskus päev varem kingitud pastakas. «Pluusist ei jäänud midagi järele ja ülikonna pintsak on kahtlane, kas läheb puhtaks. Vähemalt nii öeldi mulle keemilises,» kirjutas ta Facebookis.

Klandorfi sõnul palus pressiesindaja, et ta vahetaks riided ja osaleks keskpäeval ikkagi linnavalitsuse pressikonverentsil. «Koduteel pidas politsei mind kinni, sest ületasin kiirust. Mõõdeti 74 pluss-miinus 3 [km/h]. Politsei küsis, miks ma kiirust ületan. Näitasin neile oma pluusi ja pintsakut ning selgitasin, et pean pressikonverentsile jõudma,» kirjutas ta.

Klandorfi sõnul läks temaga vestelnud naispolitseinik seejärel politseiautosse uurima, kas tal on võimalik midagi peale karistamise teha.

«Eks naised saavad paremini aru, et mees peab puhtalt telekaamerate ees riides olema. Ilmselt küsisid hallist Škodast järele, mis eemal seisis ja kiirust mõõtis. Sealt tuli arvatavalt korraldus trahvida ja naispolitseinik tuli kurvalt minu juurde tagasi ning palus politseiautosse tulla. Mul ei olnud veel lootus kadunud pressikale jõuda, aga siis hakati protokolli täitma ja minu lootus kustus,» kirjeldas ta.

Klandorfi sõnul ei õigusta ta oma tegevust. «Seda ei saa mõne teise juhtumiga võrrelda, aga kuna ma sageli kuulen, kuidas politsei ise kiidab ennast, kui inimlikud nad on, siis seekord varjutas trahvirahade sissenõudmise vajadus inimlikkuse. No mis teha, kõike ei saa ju õppida ka,» lisas ta.

Lubatud suurima sõidukiiruse ületamisel enam kui 20 km/h näeb liiklusseadus ette kuni 100 trahviühiku ehk 400 euro suuruse rahatrahvi või juhtimisõiguse äravõtmise kuni kuueks kuuks.

Klandorf on kiiruseületamisega vahele jäänud ka varem. 2014. aasta oktoobris sai ta trahvi Tallinnas Pirita teel, kui sõitis lubatust 17 km/h kiiremini, ning kolm aastat varem Peterburi teel, kui ületas lubatud kiirust 10 km/h.

Seotud lood
27.04.2016 29.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto