Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kiirust ületanud Klandorf jäi politseile vahele

Kalle Klandorf FOTO: Eero Vabamägi

Tallinna abilinnapea, keskerakondlane Kalle Klandorf (60) tunnistas, et ületas eile pealinnas Pirita teel lubatud sõidukiirust rohkem kui 20 km/h ja sai politseilt trahvi.

Klandorf selgitas, et pidi sõitma linnavalitsusest koju riideid vahetama, sest umbes tund enne linnavalitsuse pressikonverentsi plahvatas tema pintsaku taskus päev varem kingitud pastakas. «Pluusist ei jäänud midagi järele ja ülikonna pintsak on kahtlane, kas läheb puhtaks. Vähemalt nii öeldi mulle keemilises,» kirjutas ta Facebookis.

Klandorfi sõnul palus pressiesindaja, et ta vahetaks riided ja osaleks keskpäeval ikkagi linnavalitsuse pressikonverentsil. «Koduteel pidas politsei mind kinni, sest ületasin kiirust. Mõõdeti 74 pluss-miinus 3 [km/h]. Politsei küsis, miks ma kiirust ületan. Näitasin neile oma pluusi ja pintsakut ning selgitasin, et pean pressikonverentsile jõudma,» kirjutas ta.

Klandorfi sõnul läks temaga vestelnud naispolitseinik seejärel politseiautosse uurima, kas tal on võimalik midagi peale karistamise teha.

«Eks naised saavad paremini aru, et mees peab puhtalt telekaamerate ees riides olema. Ilmselt küsisid hallist Škodast järele, mis eemal seisis ja kiirust mõõtis. Sealt tuli arvatavalt korraldus trahvida ja naispolitseinik tuli kurvalt minu juurde tagasi ning palus politseiautosse tulla. Mul ei olnud veel lootus kadunud pressikale jõuda, aga siis hakati protokolli täitma ja minu lootus kustus,» kirjeldas ta.

Klandorfi sõnul ei õigusta ta oma tegevust. «Seda ei saa mõne teise juhtumiga võrrelda, aga kuna ma sageli kuulen, kuidas politsei ise kiidab ennast, kui inimlikud nad on, siis seekord varjutas trahvirahade sissenõudmise vajadus inimlikkuse. No mis teha, kõike ei saa ju õppida ka,» lisas ta.

Lubatud suurima sõidukiiruse ületamisel enam kui 20 km/h näeb liiklusseadus ette kuni 100 trahviühiku ehk 400 euro suuruse rahatrahvi või juhtimisõiguse äravõtmise kuni kuueks kuuks.

Klandorf on kiiruseületamisega vahele jäänud ka varem. 2014. aasta oktoobris sai ta trahvi Tallinnas Pirita teel, kui sõitis lubatust 17 km/h kiiremini, ning kolm aastat varem Peterburi teel, kui ületas lubatud kiirust 10 km/h.

27.04.2016 29.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto