Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Praagist ehitatud uued majad võivad osutuda varisemisohtlikuks

Columbia Kivi laborant-tehnoloog Raul Michelson näitab, kuidas kvaliteedikontrolli käigus tema ettevõtte laboris ehitusblokki pressi all purustatakse. FOTO: Erik Prozes

Mitmel valmimisjärgus või juba valminud uusehitistel lasub ohu vari – tehnilise järelevalve amet kontrollib väidet, et hoonete kandvas konstruktsioonis on kasutatud ebakvaliteetseid kiviplokke.

Tellijale Tellijale

Suur kogus praakplokke tuli peatöövõtja Nordeconi rutiinse kvaliteedikontrolli käigus päevavalgele Harjumaal Rae vallas Järveküla kooli ja Tallinnas Kadriorus Pikksilma tänaval kortermaja ehitusel. Nordecon teeb praegu arvutusi, et saada selgust, kas juba püstitatud seinad tuleb Rae Kivitehases toodetud praagi tõttu lammutada või võib piirduda konstruktsiooni täiendamisega. 

Eelmisel nädalal laekus järelevalveametile veel üks kaebus Rae Kivitehase praakplokkide pärast ehitusettevõttelt Rand ja Tuulberg. 

«Amet viib asjaolude väljaselgitamiseks läbi põhjaliku menetluse, eriti arvestades, et plokid on mõeldud kasutamiseks ehitiste kandvates konstruktsioonides ja otseselt seotud ehitiste ohutusega,» ütles järelevalveameti ehitusosakonna juhataja Ahto Tuuling.

27.04.2016 29.04.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto