E, 3.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rõivas: täitsa hästi tehtud eelarve

Anneli Ammas
, reporter
Rõivas: täitsa hästi tehtud eelarve
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Taavi Rõivas
Taavi Rõivas Foto: Mihkel Maripuu

Peaminister Taavi Rõivase sõnul on ligi üheksa miljardi euro suuruse tuleva aasta riigieelarve juures oluline, et me ei ela tuleviku arvel.

-Loen nelja aasta eelarvestrateegia kokkuvõtet ega saa aru, mille üle te südaööni veninud päevadel valitsuses vaidlesite. Lahked lubadused, mille panite aasta tagasi koalitsioonileppesse kirja, paistavad kõik kenasti rivis olevat. Kas loobusite ka millestki?

Seda mitte, aga eelarve tasakaalu saamine on tõsine töö, sest alati on rohkem plaane ja soove kui võimalusi. Näiteks arutasime pikalt, kuidas vabastada erisoodustusmaksust inimeste tervisele tehtavad kulutused. Eeskätt puudutab see sporti, aga mitte ainult. See rakendub 2018. aastal. Palju arutasime kohaliku omavalitsuse tulubaasi üle. Haldusreformi õnnestumise järel soovime tõsta nende tulubaasi 2019. aastal 15 miljoni euro võrra ja 2020. aastal 25 miljoni euro võrra. Näiteks omavalitsuste tasandusfond on praegu kokku 72 miljonit eurot.

Tagasi üles