Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (6) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (1) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (7) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (6) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1991. aastal: Soome toll kavatseb kõik viinad ära võtta

1 min lugemist
FOTO: Mihkel Maripuu

Soome toll on hakanud eriti hoolikalt kontrollima neid Nõukogude Liidu turiste, kes sõidavad Soome vaid mõneks tunniks. Neil on ikka kaasas seadusega lubatud kaks liitrit alkoholi, mis aga seadusvastaselt maha äritakse. Edaspidi võetakse tollis kõik viinad hoiule, sest ainuüksi Vaalimaa kaudu viiakse Soome nädalas vähemalt 1400 liitrit alkoholi.

Kotka ringkonna tolliameti abijuhataja Ossi Vuorinen ütles Soome infoagentuurile STT, et kiirkülaskäigule Soome tuleb N Liidust päevas 3 bussitäit rahvast kuuel päeval nädalas. Peaaegu kõigil on kaasas liiter kanget alkoholi ja veel pudel šampanjat.

Kui turistid maalt lahkuvad on viin kadunud. Ise on nad täiesti kained, kottides aga Soome kaup. Toll on kindlaks teinud, et viin müüakse ebaseaduslikult maha enamasti Kotkas, Haminas või Lappeenrannas. Vuorise arvates müüakse viina ka kõhkluseta alaealistele.

Mõeldakse võtta ühepäevaturistidelt tollis ära kogu viin. Ilmselt hakatakse nii toimima maikuus.

Sel aastal on ühepäevaturism laienenud. NN. seaduslik viin on muutunud probleemiks, mis tuleb kiiresti lahendada, arvab Vuorinen. Kui aga hakata turiste ükshaaval põhjalikult kontrollima, ei jõuta tollis korralikult tegelda oma põhitööga –tõelise kuritegevuse takistamisega.

30.4.1991

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto