Sisukord
Sõbranna
Tänane leht
30.04.2016
Eesti Mälumäng Medalimees kõige kiuste Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Toonekurepaar punus pesa katlamaja suitseva korstna otsa Albaanlaste tavaõigus sunnib perekonna au taastama verd valades Eesti lühiuudised Tallede sündimise kõrgaeg Tagakülg Linter kummitab jälle (26) Kosovlane põgenes vendeta eest Eestisse (12) Kõva koorega Maasikas Meri õgib Kakumäe poolsaart (5) Aktsioon võiks ühiskonna lepitada (9) Reformierakond ja IRL peavad positsioonisõda (1) Majandus Ohtlik ehituskivi (1) Superkondensaatorite looja liigub käsitöölt masstootmisele Kahtlased elektrijuhtmed teevad uusehitised tuleohtlikuks (2) Majanduse lühiuudised Kritseldusest tuumajaama A4-paberile sündisid kõrgtehnoloogilised nutipoid Välismaa Moskva kaaperdas siberlaste südamest tulnud «Surematu polgu» (5) Kõva koorega Maasikas Pool sajandit vaba liikumist sai lõpu Linter kummitab jälle (26) Trumpi välispoliitika: elagu Ameerika ja elagu Putin (12) Taani-Rootsi piirikontroll tekitab kohalikes ebakindlust Arvamus Andres Reimer: ehitusjärelevalve vajab kolakat Ohtlik ehituskivi (1) Viivi Luik: allaheitmise talumatu kergus (6) Juhtkiri: kas tüli valitsuses on tõsine? (1) Kõva koorega Maasikas Postimees 1991. aastal: Soome toll kavatseb kõik viinad ära võtta Medalimees kõige kiuste Peeter Langovitsi tagasivaade: töörahva püha 100 Päeva karikatuur Heidi Reinson: 176 491 e-valijat eksisid. Nagu tavaliselt (28) Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016 (1) Kultuur Psühhedeelne rulataja sõidab kõigel ja kõigega Luulehetk – hetk luules Aeg annab tüdimust Lagunemise esteetika Kohtumine autoriga Nädala plaat. Uni ees, nägu järel Literatuursed õukonnaintriigid Aja auk. Kenderil oli õigus Sport Medalimees kõige kiuste 80-aastane spordimees on läbinud üle 200 triatloni Rakvere sõit Ameerika mägedel lõppes pronksiselt Vigastused segavad soosikuid, kuid üllatusi pole oodata NBAs ei saa vigastustest üle ega ümber Tallinn Meri õgib Kakumäe poolsaart (5) AK Kohtumine autoriga Viivi Luik: allaheitmise talumatu kergus (6) Urmas Paet ärkas talveunest Nädala plaat. Uni ees, nägu järel Mängu juhib Siim Kallas Küsimused lollide klubile Teeme rahval tuju paremaks Poliitilised suudlused: Brežnevi «troinoist» Obama ja Merkelini Aja auk. Kenderil oli õigus Arter Uulitsapoiste volbriburger Idakirikute ülestõusmispühi tähistatakse täna Hingamisharjutused aitavad leida tasakaalu Kaasana Kadriorgu (1) Kuni eksisteerivad superkangelased, on sõda vältimatu Arstitöö on põnev nagu krimka lugemine (1) Selg ees 100 km – Võhandu maraton 2016 Marko Reikop: saame kokku* Vanast maamajast saab toreda suvila vaid visa hing Indiaanipealik, kes ihkas Kuule (2) Fabrik – Kalamaja hästi hoitud aare Trendihoiatus: stressis teksa! Kolks ja kolks ehk Pimetennis Ärge jookske end sandiks! (1) Eve Pärnaste – varasemast leebem, aga ikka võitluslik (20) Õige toit annab kehale löögivalmiduse Chris Hemsworth paneb igasse rolli tükikese iseennast Võta puhkusele kaasa tonn raamatuid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaasana Kadriorgu

5 min lugemist
Vasakult: Kristi ja Siim Kallas, Kalle ja Marina Kaljurand, Kadi ja Indrek Tarand. FOTO: Tiina Kõrtsini, Andres Putting, Teet Malsroos

Ükski presidendikandidaat pole oma võitluses üksi. Kes on kaaslased nende kõrval? Kas nad üldse tahavad Kadriorgu kolida ja kui tõsiselt suhtuvad oma teise poole võetud või talle omistatud ambitsioonidesse? Arter küsis seda viielt naisele ja ühelt mehelt.

Neljast senisest esileedist – Helle Meri, Ingrid Rüütel, Evelin Ilves ja Ieva Ilves – on maha jäänud oma jäljerida. Mõneti kattuv ja mõneti erinev. Kelle moodi on praegused esikaasa kandidaadid presidendirallis?

Tellijale Tellijale

«Pealt jää, seest laava,» on Viivi Luike (70) iseloomustanud eravestluses üks kirjamees. Tõepoolest, Viivi Luige seniseid intervjuusid iseloomustab kõige paremini sõna «väljapeetud».

Arteri küsimusele, mida arvab Viivi Luik abikaasa Jaak Jõerüüdi presidendiks pürgimisest, vastas ta, et presidendikampaania on alles nii algusjärgus, et vara on veel midagi öelda. Kas ta aga näeks ennast täiskohaga Kadrioru perenaisena, kui abikaasast saaks president? «Ma ei loobuks kirjutamisest,» kõlas vastus. Kirg kutsetöö vastu ühelt poolt ja loomuomane jahedus välisel suhtlusel teiselt poolt paigutab Viivi Luige Ingrid Rüütli ja Helle Meri vahele.

Viivi Luik on Jaak Jõerüüdiga abielus 1974. aastast. Diplomaadi abikaasana on ta elanud Helsingis, Roomas ja New Yorgis, nii et rahvusvahelist suhtlust tunneb ja esileedi esimese aasta kleidifopaasid ilmselt karta pole. Tema imago ei anna küsimusele «Mis tal seljas oli?» alustki – selleks ta on liiga ilmselgelt oma abikaasa iseseisev partner, kes varjust välja pääsemiseks endale eraldi tähelepanu tõmbama ei pea. Tema 2010. aastal ilmunud romaan «Varjuteater» on pühendatud «JJ-le, on olnud minu kodu maailmas». Viivi Luige tuntuim teos, 1985. aastal ilmunud autobiograafiline romaan «Seitsmes rahukevad» kuulub Eesti kirjandusklassikasse.

Iseseisev Kadi Tarand

Tartu ülikooli ajalooharidusega Kadi Tarandit (49), keda lähem tutvusringkond hüüdvat Käbiks, on abikaasa Indrek iseloomustanud kui erakordselt hea huumorisoonega inimest, ehk seetõttu ei maksagi imestada, et veel paar aastat tagasi nimetas ta ennast kolme lapsega üksikemaks ja võõrtöölise abikaasaks. Oli ja on ju Indrek tööl europarlamendis. Kadi on lisanud, et see on olnud aeg, mil ta pidanud õppima alandlikkust, ning kui ta vajab abi, saab seda sotsiaalvõrgustiku sõpradelt.

29.04.2016 02.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto