Sisukord
Sõbranna
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (2) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (2) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (3) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (4) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (10) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (9) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (7) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (1) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (6) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (2) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kaasana Kadriorgu

5 min lugemist
Vasakult: Kristi ja Siim Kallas, Kalle ja Marina Kaljurand, Kadi ja Indrek Tarand. FOTO: Tiina Kõrtsini, Andres Putting, Teet Malsroos

Ükski presidendikandidaat pole oma võitluses üksi. Kes on kaaslased nende kõrval? Kas nad üldse tahavad Kadriorgu kolida ja kui tõsiselt suhtuvad oma teise poole võetud või talle omistatud ambitsioonidesse? Arter küsis seda viielt naisele ja ühelt mehelt.

Neljast senisest esileedist – Helle Meri, Ingrid Rüütel, Evelin Ilves ja Ieva Ilves – on maha jäänud oma jäljerida. Mõneti kattuv ja mõneti erinev. Kelle moodi on praegused esikaasa kandidaadid presidendirallis?

Tellijale

«Pealt jää, seest laava,» on Viivi Luike (70) iseloomustanud eravestluses üks kirjamees. Tõepoolest, Viivi Luige seniseid intervjuusid iseloomustab kõige paremini sõna «väljapeetud».

Arteri küsimusele, mida arvab Viivi Luik abikaasa Jaak Jõerüüdi presidendiks pürgimisest, vastas ta, et presidendikampaania on alles nii algusjärgus, et vara on veel midagi öelda. Kas ta aga näeks ennast täiskohaga Kadrioru perenaisena, kui abikaasast saaks president? «Ma ei loobuks kirjutamisest,» kõlas vastus. Kirg kutsetöö vastu ühelt poolt ja loomuomane jahedus välisel suhtlusel teiselt poolt paigutab Viivi Luige Ingrid Rüütli ja Helle Meri vahele.

Viivi Luik on Jaak Jõerüüdiga abielus 1974. aastast. Diplomaadi abikaasana on ta elanud Helsingis, Roomas ja New Yorgis, nii et rahvusvahelist suhtlust tunneb ja esileedi esimese aasta kleidifopaasid ilmselt karta pole. Tema imago ei anna küsimusele «Mis tal seljas oli?» alustki – selleks ta on liiga ilmselgelt oma abikaasa iseseisev partner, kes varjust välja pääsemiseks endale eraldi tähelepanu tõmbama ei pea. Tema 2010. aastal ilmunud romaan «Varjuteater» on pühendatud «JJ-le, on olnud minu kodu maailmas». Viivi Luige tuntuim teos, 1985. aastal ilmunud autobiograafiline romaan «Seitsmes rahukevad» kuulub Eesti kirjandusklassikasse.

Iseseisev Kadi Tarand

Tartu ülikooli ajalooharidusega Kadi Tarandit (49), keda lähem tutvusringkond hüüdvat Käbiks, on abikaasa Indrek iseloomustanud kui erakordselt hea huumorisoonega inimest, ehk seetõttu ei maksagi imestada, et veel paar aastat tagasi nimetas ta ennast kolme lapsega üksikemaks ja võõrtöölise abikaasaks. Oli ja on ju Indrek tööl europarlamendis. Kadi on lisanud, et see on olnud aeg, mil ta pidanud õppima alandlikkust, ning kui ta vajab abi, saab seda sotsiaalvõrgustiku sõpradelt.

19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto