Sisukord
Sõbranna
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (16) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (1) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Intervjuu ⟩ Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (2) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (3) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (11) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike (2) Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (2) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? (1) Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (5) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust (1) Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kaasana Kadriorgu

5 min lugemist
Vasakult: Kristi ja Siim Kallas, Kalle ja Marina Kaljurand, Kadi ja Indrek Tarand. FOTO: Tiina Kõrtsini, Andres Putting, Teet Malsroos

Ükski presidendikandidaat pole oma võitluses üksi. Kes on kaaslased nende kõrval? Kas nad üldse tahavad Kadriorgu kolida ja kui tõsiselt suhtuvad oma teise poole võetud või talle omistatud ambitsioonidesse? Arter küsis seda viielt naisele ja ühelt mehelt.

Neljast senisest esileedist – Helle Meri, Ingrid Rüütel, Evelin Ilves ja Ieva Ilves – on maha jäänud oma jäljerida. Mõneti kattuv ja mõneti erinev. Kelle moodi on praegused esikaasa kandidaadid presidendirallis?

Tellijale

«Pealt jää, seest laava,» on Viivi Luike (70) iseloomustanud eravestluses üks kirjamees. Tõepoolest, Viivi Luige seniseid intervjuusid iseloomustab kõige paremini sõna «väljapeetud».

Arteri küsimusele, mida arvab Viivi Luik abikaasa Jaak Jõerüüdi presidendiks pürgimisest, vastas ta, et presidendikampaania on alles nii algusjärgus, et vara on veel midagi öelda. Kas ta aga näeks ennast täiskohaga Kadrioru perenaisena, kui abikaasast saaks president? «Ma ei loobuks kirjutamisest,» kõlas vastus. Kirg kutsetöö vastu ühelt poolt ja loomuomane jahedus välisel suhtlusel teiselt poolt paigutab Viivi Luige Ingrid Rüütli ja Helle Meri vahele.

Viivi Luik on Jaak Jõerüüdiga abielus 1974. aastast. Diplomaadi abikaasana on ta elanud Helsingis, Roomas ja New Yorgis, nii et rahvusvahelist suhtlust tunneb ja esileedi esimese aasta kleidifopaasid ilmselt karta pole. Tema imago ei anna küsimusele «Mis tal seljas oli?» alustki – selleks ta on liiga ilmselgelt oma abikaasa iseseisev partner, kes varjust välja pääsemiseks endale eraldi tähelepanu tõmbama ei pea. Tema 2010. aastal ilmunud romaan «Varjuteater» on pühendatud «JJ-le, on olnud minu kodu maailmas». Viivi Luige tuntuim teos, 1985. aastal ilmunud autobiograafiline romaan «Seitsmes rahukevad» kuulub Eesti kirjandusklassikasse.

Iseseisev Kadi Tarand

Tartu ülikooli ajalooharidusega Kadi Tarandit (49), keda lähem tutvusringkond hüüdvat Käbiks, on abikaasa Indrek iseloomustanud kui erakordselt hea huumorisoonega inimest, ehk seetõttu ei maksagi imestada, et veel paar aastat tagasi nimetas ta ennast kolme lapsega üksikemaks ja võõrtöölise abikaasaks. Oli ja on ju Indrek tööl europarlamendis. Kadi on lisanud, et see on olnud aeg, mil ta pidanud õppima alandlikkust, ning kui ta vajab abi, saab seda sotsiaalvõrgustiku sõpradelt.

18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto