Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mängu juhib Siim Kallas

FOTO: SCANPIX

Katkendeid Siim Kallase ilmuvast elulooraamatust.

Tellijale Tellijale

Töö Eesti NSV Hoiukassade Peavalitsuses oli igav ega pakkunud pinget. Rubla oli stabiilne valuuta, rubla kursi määras kindlaks NSV Liidu Riigipank. Üks rubla maksis 19 USA senti. Arvutasin välja, kui palju 10 000 000 dollarit rublades teeb. Selgus, et 1 900 000 rubla. Minu kuupalk hoiukassas oli 220 rubla. 1 900 000 rubla teenimiseks oleksin pidanud töötama 8638 aastat ja 4 kuud.

Numbreid vaadates mõistsin, et tööga on võimalik rikkaks saada. Suurt rahuldust pakkus «Mnemo turniiri» juhatamine. «Mnemoturniir » oli populaarne mälumängusaade, kus Eesti parimad ajud vastasid küsimustele, mida esitasid Rein Laumets Tallinnast, Ago Sambla Joaveskilt ja Anatoli Põder Võrust. Igal pühapäevahommikul kaikus üle Eestimaa tuttav signatuur ja diktor ütles: mängu juhib Siim Kallas. See lause on saatnud mind läbi elu.

29.04.2016 02.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto