Sisukord
Arvamus
Postimees
02.05.2016
Eesti Male Palju õnne Mälumäng Dilbert Horoskoop Tere tulemast Brüsseli kommipoodi! Nõmmele istutati Eesti Vabariigi juubeli auks tammik Esikülg 2. mail Tagakülg Uus president on Reformierakonna ja Keskerakonna lõhnaga (11) Legaalselt illegaal ehk päev kodutu aafriklase elus Politseiamet: mehed pole aidanud kaasa oma isiku tuvastamisele Emajõel võtsid mõõtu iseehitatud lannumasinad NATO toob Balti riikidesse ja Poolasse vägesid juurde Aasta parima loodusfoto pildistas Erik Mandre Katkend raamatust: miks Kallas kaks aastat tagasi peaministrikohast loobus? (15) Majandus Tiiu lasti Türgi laevatehases vette Torud lähevad katki riigikorrast olenemata Panama eksperdid soovitavad puhastada finantssüsteemi Argentinas protestiti koondamiste vastu Saksa valitsus ja avaliku sektori töötajad lahendasid palgavaidluse Majanduse lühiuudised Apple’i turuväärtus kahanes nädalaga tublisti Kriisis Venezuela ihkab uut valitsust Pool pensionivarast Eestisse on ebarealistlik plaan (1) Välismaa Argentinas protestiti koondamiste vastu Saksa valitsus ja avaliku sektori töötajad lahendasid palgavaidluse Panama eksperdid soovitavad puhastada finantssüsteemi Raviperiood Rumeenias Tere tulemast Brüsseli kommipoodi! Välismaa lühiuudised Brüsseli lennujaam meenutas purgatooriumi Venemaa presidendi mehed võitlevad Putini tähelepanu eest Idakristlased tähistasid ülestõusmispüha Kriisis Venezuela ihkab uut valitsust Arvamus Rein Taagepera: tulevase presidendi elulugu Jaano Vink: kas kõige vastupidavamad on pabermajad?! (2) Kerstin Meresma: Süüria või Liibüa, lõpetage paanika (26) Vastukaja: Eesti kapital – kas tõesti ainult ajupesu? Postimees 1995. aastal: Eesti sinikiivrid saabusid Horvaatiast puhkusele Juhtkiri: Venemaa hullu mängu tulemus Raul Eamets ja Tanel Paas: Eesti kõige lasterikkamaks riigiks Euroopas? (49) Kultuur Kelmikas katastroof ja sukeldumine süvateadvusse Messist paisus müstiliselt suur kirjanduspidu Sport Rosberg jäi ka Venemaal löömatuks Spordi lühiuudised Jaanimaa: vahepeal oli tunne, et ei suuda seda mängu vaadata Viiekordse X-mängude võitja edu valem: pea tuleb hoida külmana Eesti uus peatreener tekitas soomlastes elevust Pärnu musta mure taeva all Video ja fotod: USA imeaerud Viljandi järvel – asjast võib asja saada (1) Tallinn Harley austajad avasid ametlikult motohooaja Nõmmele istutati Eesti Vabariigi juubeli auks tammik Pealinn sai uue bussiliini Tarbija Virtuaalne tootlus ja tegelik elu – kuidas ma Bondora kaudu investeerisin (1) Tartu Messist paisus müstiliselt suur kirjanduspidu Juhtkiri: tudengipäevad läbi, elagu tudengid! Ideaalse kooli otsinguil Pirogovi platsil hakkavad kõlama pargikontserdid (1) Multitalentide detektiivitöö musta kastiga Ülejõe rahvas plaanib ohvitseride parki peenrad teha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vastukaja: Eesti kapital – kas tõesti ainult ajupesu?

2 min lugemist
Rait Kondor FOTO: Erakogu

Esmaspäeval (25.04.16) Postimehes ilmunud päevakommentaaris «Ajupesu nimega Eesti kapital» kirjutati sellest, kuidas «viimasel ajal võib tihti näha ja kuulda reklaame, kus kuulutatakse, et see või teine ettevõte kuulub kodumaisele kapitalile». Artikli autor Tõnis Oja kardab, et selline kodumaise kapitali reklaamimine ja kriitiline suhtumine välismaisesse kapitali peletab välismaist kapitali eemale, ning kodumaise kapitali propageerimine hakkab loo autori meelest võtma ajupesu tunnuseid.

Tellijale Tellijale

Selline seisukohavõtt paneb kukalt sügama. Kui me vaatame Skandinaavia maid, Lääne-Euroopat, USAd ja muid läänemaailma riike, siis igal pool rõhutatakse kodumaise toodangu väärtust ja olulisust. Samal ajal on selge, et kodumaise ettevõtte tooted ja teenused peavad ka kvaliteedilt ja hinnalt olema konkurentsivõimelised. Aga siin on üks oluline täiend juures – lisaks praktilisele väärtusele on kliendi ehk ostja seisukohast oluline ka selle toote ostuga kaasnev emotsionaalne väärtus.

Üle maailma käib pidevalt võitlus selle pärast, kes ampsab suurema tüki ülemaailmsest turust. Aga ülemaailmne turg on samal ajal ka kellegi kohalik koduturg. Miks toimub see protsess, et rikkamad muutuvad rikkamaks ning vaesed vaesemaks? Kelle käes on kapital ja oskused, see suudab iga investeeritud dollari või euro kasumiga tagasi teenida ning sellega oma jõukust kasvatada. See, kes oma kapitali teiste hallata annab, see peab osa teenitust ära andma haldajale ning lisaks ei tekita ta endale ka oskusi seda kapitali kasulikumalt teenima panna.

30.04.2016 03.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto