N, 26.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kõva koorega Maasikas

Neeme Korv
, arvamustoimetuse juhataja
Kõva koorega Maasikas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Matti Maasikas
Matti Maasikas Foto: Andrus Peegel

Prohvet ei pruugi tingimata olla kuulus omal maal. Laiemale avalikkusele seostub Matti Maasika nimi esimese hooga võib-olla hoopis tema telemehest isa Uno Maasikaga. Eesti teravamad pliiatsid seevastu tunnevad Maasikat isiklikult ja pole kuigi üllatunud, et meie alaline esindaja Euroopa Liidus on kõrgelt koteeritud. Rahvusvaheline meediaväljaanne Politico hindas sel nädalal Maasika ELis üheks kõige mõjukamaks suursaadikuks, paigutades ta ametikaaslaste seas 7.–10. kohale.

ELi siseelu tundjad kinnitavad, et usina oiviku kombel võib Brüsselis küll asjad ära teha, ent mõjukus tuleb vaid tänu suhtlemisoskusele. Nagu igal teisel elualal, nii esineb ka diplomaatias eri käekirju. Kõrgeima kaliibriga suursaadikute sekka satub bürokraatlikke kuivikuid haruharva. Selles klassis annavad tooni julgus, karismaatilisus ja hea eneseväljendus. Maasika eneseväljenduse peegliks on ajaveeb nimega «Gondori kroonika».

Gondor on teadupärast kuningriik, mille nimel Tolkieni «Sõrmuste isandas» lahinguid lüüakse. «Gondori kroonika» on ilmselt parim kirjalik eestikeelne sissevaade ELi telgitagustesse. Tavainimesele pakub blogi harivat ülevaadet, ent huvilisele mõndagi veel. «Näiteks pärast ülemkogu või mõnda muud suletud uste taga toimunud kohtumist krüpteerib Matti teksti olulist teavet, millest asjaga kursis olev inimene suudab välja lugeda, kus kismaks läks ja kes millist seisukohta kuidas kaitses,» kirjeldab üks Maasika kolleegidest.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Elustiil
Tagasi üles