Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.05.2016
Eesti Male Palju õnne Mälumäng Dilbert Horoskoop Tere tulemast Brüsseli kommipoodi! Nõmmele istutati Eesti Vabariigi juubeli auks tammik Esikülg 2. mail Tagakülg Uus president on Reformierakonna ja Keskerakonna lõhnaga (11) Legaalselt illegaal ehk päev kodutu aafriklase elus Politseiamet: mehed pole aidanud kaasa oma isiku tuvastamisele Emajõel võtsid mõõtu iseehitatud lannumasinad NATO toob Balti riikidesse ja Poolasse vägesid juurde Aasta parima loodusfoto pildistas Erik Mandre Katkend raamatust: miks Kallas kaks aastat tagasi peaministrikohast loobus? (15) Majandus Tiiu lasti Türgi laevatehases vette Torud lähevad katki riigikorrast olenemata Panama eksperdid soovitavad puhastada finantssüsteemi Argentinas protestiti koondamiste vastu Saksa valitsus ja avaliku sektori töötajad lahendasid palgavaidluse Majanduse lühiuudised Apple’i turuväärtus kahanes nädalaga tublisti Kriisis Venezuela ihkab uut valitsust Pool pensionivarast Eestisse on ebarealistlik plaan (1) Välismaa Argentinas protestiti koondamiste vastu Saksa valitsus ja avaliku sektori töötajad lahendasid palgavaidluse Panama eksperdid soovitavad puhastada finantssüsteemi Raviperiood Rumeenias Tere tulemast Brüsseli kommipoodi! Välismaa lühiuudised Brüsseli lennujaam meenutas purgatooriumi Venemaa presidendi mehed võitlevad Putini tähelepanu eest Idakristlased tähistasid ülestõusmispüha Kriisis Venezuela ihkab uut valitsust Arvamus Rein Taagepera: tulevase presidendi elulugu Jaano Vink: kas kõige vastupidavamad on pabermajad?! (2) Kerstin Meresma: Süüria või Liibüa, lõpetage paanika (26) Vastukaja: Eesti kapital – kas tõesti ainult ajupesu? Postimees 1995. aastal: Eesti sinikiivrid saabusid Horvaatiast puhkusele Juhtkiri: Venemaa hullu mängu tulemus Raul Eamets ja Tanel Paas: Eesti kõige lasterikkamaks riigiks Euroopas? (49) Kultuur Kelmikas katastroof ja sukeldumine süvateadvusse Messist paisus müstiliselt suur kirjanduspidu Sport Rosberg jäi ka Venemaal löömatuks Spordi lühiuudised Jaanimaa: vahepeal oli tunne, et ei suuda seda mängu vaadata Viiekordse X-mängude võitja edu valem: pea tuleb hoida külmana Eesti uus peatreener tekitas soomlastes elevust Pärnu musta mure taeva all Video ja fotod: USA imeaerud Viljandi järvel – asjast võib asja saada (1) Tallinn Harley austajad avasid ametlikult motohooaja Nõmmele istutati Eesti Vabariigi juubeli auks tammik Pealinn sai uue bussiliini Tarbija Virtuaalne tootlus ja tegelik elu – kuidas ma Bondora kaudu investeerisin (1) Tartu Messist paisus müstiliselt suur kirjanduspidu Juhtkiri: tudengipäevad läbi, elagu tudengid! Ideaalse kooli otsinguil Pirogovi platsil hakkavad kõlama pargikontserdid (1) Multitalentide detektiivitöö musta kastiga Ülejõe rahvas plaanib ohvitseride parki peenrad teha Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus president on Reformierakonna ja Keskerakonna lõhnaga

7 min lugemist

Presidendivalimistel pole EKRE-l valijameeste kogus mingit edumaad ja uue riigipea väljasõelumisel mängib Reformierakonna asemel pearolli Keskerakonna «läänetiib», leiab Reformierakonna üks juhte Kristen Michal.

Tellijale Tellijale

Kuidas teie vaatate senisele presidendivalimiste ... enam ei oskagi sõnastada, mis asi see on. Kas teie oskate?

Algus on konarlik olnud. Kõik teavad, et presidendivalimised seisavad ees, aga pole ühist positsiooni või kokkulepet, kust hakata edasi selge joonise järgi tegutsema. Teistest küljest, on neid kes naudivad toimuvat. Kes heatahtlikkusest, kes kaasaelamisest, kes mingite muude tunnetega. Mõned asjad on läinud ka üle piiri, näiteks vanemate üle arutamine ei ole Eestile omane.

Nautijaid on küll mõnevõrra keeruline märgata.

Olukord on kõrvaltvaatajale ju huvitav. Kõigil oleks justkui pilet esimeses reas ja alanud on vaatus, kus esimesi laval tapetakse – esimesi toetuselt või esimesi välja tulnud kandidaate. Samas, see vaatus ilmselt hakkab varsti lõppema mõistmisega, et kogu poliitilisel spektril – olgu riigikogu liige või valijameeste kogu liige – on vastutus. Kas Eesti on väärtustelt ja valikutelt ühenduses läänega või hakkame ajama halvasti varjatud Kremli juttu? Et näiteks 500 pagulast sõjatsoonist on midagi sellist, mille puhul võiks pigem teha tihedat koostööd Venemaaga ja unustada Euroopa Liidu. Kuidagi kiirelt kipub mõnel ajalugu ununema.

Vihjate Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale?

30.04.2016 03.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto