L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uus president on Reformierakonna ja Keskerakonna lõhnaga

Tuuli Koch
, reporter
Uus president on Reformierakonna ja Keskerakonna lõhnaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 11

Presidendivalimistel pole EKRE-l valijameeste kogus mingit edumaad ja uue riigipea väljasõelumisel mängib Reformierakonna asemel pearolli Keskerakonna «läänetiib», leiab Reformierakonna üks juhte Kristen Michal.

Kuidas teie vaatate senisele presidendivalimiste ... enam ei oskagi sõnastada, mis asi see on. Kas teie oskate?

Algus on konarlik olnud. Kõik teavad, et presidendivalimised seisavad ees, aga pole ühist positsiooni või kokkulepet, kust hakata edasi selge joonise järgi tegutsema. Teistest küljest, on neid kes naudivad toimuvat. Kes heatahtlikkusest, kes kaasaelamisest, kes mingite muude tunnetega. Mõned asjad on läinud ka üle piiri, näiteks vanemate üle arutamine ei ole Eestile omane.

Nautijaid on küll mõnevõrra keeruline märgata.

Olukord on kõrvaltvaatajale ju huvitav. Kõigil oleks justkui pilet esimeses reas ja alanud on vaatus, kus esimesi laval tapetakse – esimesi toetuselt või esimesi välja tulnud kandidaate. Samas, see vaatus ilmselt hakkab varsti lõppema mõistmisega, et kogu poliitilisel spektril – olgu riigikogu liige või valijameeste kogu liige – on vastutus. Kas Eesti on väärtustelt ja valikutelt ühenduses läänega või hakkame ajama halvasti varjatud Kremli juttu? Et näiteks 500 pagulast sõjatsoonist on midagi sellist, mille puhul võiks pigem teha tihedat koostööd Venemaaga ja unustada Euroopa Liidu. Kuidagi kiirelt kipub mõnel ajalugu ununema.

Vihjate Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale?

Märksõnad
Tagasi üles