N, 30.11.2023

Raviperiood Rumeenias

Veronica Anghel, Bukarest
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mullu sügisel Bukarestis toimunud massimeeleavalduste käigus avaldati meelt erakondade ja korruptsiooni vastu.
Mullu sügisel Bukarestis toimunud massimeeleavalduste käigus avaldati meelt erakondade ja korruptsiooni vastu. Foto: SCANPIX

Rumeenia on poliitilisel võõrutusravil. Ilma kindlate reegliteta dieet on koostatud oma äranägemise järgi ning selle täitmist jälgivad omavahel lahkhelides «tehnikud» ja «doktorid».

Kuna patsient pole oma varasema raviga rahul olnud, pole tal kindlust, et talle juba tuttavate spetsialistide pakutavad ravimeetmed on edukad, mistõttu on ta valmis märksa ekstreemsemaks raviks.

Rumeenia võib olla Euroopas viimane riik, kus on rahvuskeskse ja läänevastase poliitilise liikumise esilekerkimise tundemärke. Olles seni ära hoidnud äärmusrahvuslaste, muu hulgas populistide ja – nagu nad ise end nimetavad – rahvuskesksete jõudude institutsionaliseerimise, ei näi peavoolu erakonnad enam suutvat seda nähtust ohjeldada. Pettunud ja rahulolematu ühiskond otsib vastuseid väljastpoolt õhku ahmivat poliitilist ladvikut.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles