E, 11.12.2023

Apple’i turuväärtus kahanes nädalaga tublisti

PM Majandus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tim Cook
Tim Cook Foto: CARLO ALLEGRI/REUTERS

Tehnoloogiaettevõtte Apple aktsial oli viimase kolme aasta kõige kehvem nädal, odavnedes oodatust kehvemate majandustulemuste avalikustamise järel kokku 11 protsenti, kirjutas Reuters. Aktsialangus kahandas ettevõtte turuväärtust kokku 65 miljardit dollarit.

Apple avalikustas 26. aprillil kalendriaasta esimese kvartali majandustulemused, mis olid investoritele kõike muud kui rõõmustavad. Esimest korda viimase kümne aasta jooksul vähenes ettevõtte kvartalikasum aasta-aastases võrdluses ning esimest korda kukkusid ka nutitelefonide iPhone müügiarvud.

Üle-eelmisel nädalal teatas ka multimiljardärist aktivistinvestor Carl Icahn telekanalis CNBC, et on kõik Apple’i aktsiad maha müünud.

«Kui kavatsed Apple’i aktsiaid osta, siis tuleb neid osta pikka perspektiivi silmas pidades, kuna järgmised paar aastat on [aktsiale] ilmselt üsna rasked,» ütles Apple’i aktsiaid omava investeerimisfirma Destination Wealth Management tegevjuht Michael Yoshikami.

Apple’i käive langes esimeses kvartalis 58 miljardilt dollarilt 50,56 miljardile dollarile. Ettevõte teenis 2016. aasta esimese kolme kuuga 10,5 miljardi dollari suuruse kvartalikasumi, mida on 2015. aasta sama ajavahemikuga võrreldes 13 protsenti vähem. Nutitelefone suutis ettevõte kolme kuuga müüa 51,19 miljonit ehk 17 protsenti vähem kui mullu, mil omaniku leidsid 61,2 miljonit iPhone’i. Samuti langes ka tahvelarvutite iPad ja personaalarvutite Mac müük.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles