L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Brüsseli lennujaam meenutas purgatooriumi

Evelyn Kaldoja
, välisuudiste toimetuse juhataja
Facebook Twitter
Comments
Sellisesse saali sattusid veel möödunud nädalal Zaventemi lennujaamas inimesed, kes olid läbinud esimese turvatelgi. Liiga aegsasti saabunu sai seal veel omajagu külmetada.
Sellisesse saali sattusid veel möödunud nädalal Zaventemi lennujaamas inimesed, kes olid läbinud esimese turvatelgi. Liiga aegsasti saabunu sai seal veel omajagu külmetada. Foto: Evelyn Kaldoja

Juba pärast tunamullust juudimuuseumi rünnakut Belgia pealinna tänavaile tulnud sõdureist on saanud veel tavapärasem vaatepilt. Neid näeb automaat käes seismas kohe sealsamas Brüsseli Zaventemi lennujaamas, kui lennukilt väljuda ja parkimismajast improviseeritud uuest ja kaootilisest saabumiskoridorist väljuda. Siin-seal sõidavad mööda khakivärvi sõjaväeveokid, kast relvastatud naisi ja mehi täis.

Sõjaväepatrull jalutab ka Rue Neuve’i ostutänaval. Sealse City2 kaubanduskeskuse ustest on avatud vaid neljandik. Alles jäetud kitsastele avadele on paigutatud turvaväravad, mille kõrval põrnitseb sisenejaid kogukas turvamees. Poeustel seisavad kirjad, et nüüd on nende turvatöötajail õigus uksel ettevaatusabinõuna sisenejate kotte läbi otsida.

22. märtsil rünnaku alla jäänud Maelbeeki metroopeatuse sissepääs mõlemal pool Loi tänavat meenutab oma närtsinud lilleehtes veidi suuremat versiooni keskmisest Eesti hauast kuu pärast matuseid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles