Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.05.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Ametnik: toetame võimaluste piires (4) Tagakülg Kadrioru Selts sai Reidi tee lahingus esimese vahevõidu (6) Majanduse lühiuudised Ossinovski: riik peaks hakkama pensionäride ravikindlustuse eest maksma (2) Tervis 3.0 – maailmas käivituvad uue põlvkonna virtuaalkliinikud, Eesti on isepäine (2) Eriüksused saavad jõudu juurde (6) Horoskoop Savisaar: mõtlesin, et miks mitte presidendiks kandideerida Lapsporno tootmises süüdistatud Kaur Kender astus kohtu ette Igal omavalitsusjuhil on ise hind Mälumäng Siim Kallas esitles raamatut Male Arste peletab maakonnahaiglatest haigete nappus Majandus Majanduse lühiuudised majanduse nupsikud lk. 12-13 Alla euro maksev bensiiniliiter võib olla minevik (5) Majanduse lühiuudised Tervis 3.0 – maailmas käivituvad uue põlvkonna virtuaalkliinikud, Eesti on isepäine (2) Välismaa Põgenikevool lõhestab Schengeni tsooni riike Välismaa lühiuudised Tervis 3.0 – maailmas käivituvad uue põlvkonna virtuaalkliinikud, Eesti on isepäine (2) Tuline aprill Süürias Jätkuv vägivald ohustab unistust rahust Arvamus Juhtkiri: avalikud palgad Jarmo Mäkelä: Soome ja Rootsi vajavad NATOt Postimees 1921. aastal: katastroofiline seisukord Lätis. Olev Remsu: Rüütel, Savisaar ja Helme (6) Karl-Eduard Salumäe: peksu viha Päeva karikatuur Kaire Uusen: milline on see «õige eestlane»? (11) Kultuur Tulised noodid ja kentsakad tegelased – selline oli Jazzkaar Vene džässispets kiidab Eesti muusikuid Sport Spordi lühiuudised Klavanist saab Tallinna Kalevi president Vändra ässad: enesekindlad ja valmis etapivõiduks Djokovic ja Murray kaklevad dopingu pärast Kalev näitas klassi, Raplal ootamatu probleem Võitja tabas raskeid viskeid, kaotaja tegi rumalusi Viljandi püüab kõigutada Põlva trooni Tallinn Kadrioru Selts sai Reidi tee lahingus esimese vahevõidu (6) Tarbija Puudustest hoolimata enimmüüdud nutikell Arste peletab maakonnahaiglatest haigete nappus Tartu Karlovlased asusid randa rajama (1) Kaitsealad kattuvad rämpsuga Vooremäel vihisevad golfikettad Pühaste pruulikoda ehitas Tartusse uue õlletehase Maksimarketi kavandamine lõi männilinna kihama Karlovlase koju ilmus harilike inimeste veidrusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jarmo Mäkelä: Soome ja Rootsi vajavad NATOt

2 min lugemist
Jarmo Mäkelä FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Aasta alguses imestasid paljud, miks palus Soome valitsus teha väljaspoolsetel raporti meie rahvusliku julgeoleku kõige hellemast ja raskemast küsimusest: mida NATOga liitumine tähendaks Soomele.

Tellijale Tellijale

Raportis ei varjata ka seda, et NATO pole Soome või Rootsi võimalikust liitumisest huvitatud üksnes meie siniste silmade pärast. Küsimus on Balti riikide turvalisuse kindlustamises.

Venemaa suudab sulgeda Läänemere õhu- ja mereliikluse, tegutsedes Kaliningradist. Maismaaühendus Poola ja Leedu vahel on 112 km pikkune nn Suwalki koridor, mille Venemaa võib koostöös Valgevenega sulgeda millal tahes. Seda saab NATO küll takistada, ent üksnes tuumarelvaga ähvardades. Selleks et suuta Balti riike kaitsta, peab NATO-l olema võimalus Kaliningradist mööda minna. Selleks sobiks väga hästi nii Soome kui Rootsi liikmesus.

Ühelegi raporti lugejale ei jää ebaselgeks, et selleks piisaks ka üksnes Rootsi liitumisest. Kellelegi ei saa ka jääda arusaamatuks, et kui Rootsi liitub ja Soome jääb välja, siis see on Soome seisukohalt kõige ohtlikum lõpptulemus.

02.05.2016 04.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto