P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Karl-Eduard Salumäe: peksu viha

Karl-Eduard Salumäe
, Sakala arvamustoimetaja
Karl-Eduard Salumäe: peksu viha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Karl-Eduard Salumäe
Karl-Eduard Salumäe Foto: Elmo Riig / Sakala

Lastekaitseseadus keelab must valgel igasuguse laste väärkohtlemise, sealhulgas kehalise karistamise. Viis aastat tagasi lasteombudsmani ja Praxise tehtud monitooringust selgus aga, et 38 protsendi küsitletute meelest on füüsiline nuhtlemine teatud olukordades aktsepteeritav.

Kommentaarid sel nädalal Postimehes ilmunud uudistele sellest, kuidas lapsi löönud või millegagi nüpeldanud vanemad on sattunud kohtu ette, käisid päris ühte väravasse. «Mina sain omal ajal vitsa ja annan ise ka. Muidu kasvab lapsest pätt,» võiks pika jutu lühidalt kokku võtta. Hakka või uskuma.

«Füüsiline karistamine ei kasvata, vaid üksnes alandab last»; «Sotsioloog: lapse füüsiline karistamine räägib lapsevanema jõuetusest»; «Last lüües tõukame ta meist endast eemale». Kõik need on artiklite pealkirjad, mille Google esimesele leheküljele kuvas, kui sisestasin otsingumootorisse «lapse füüsiline karistamine». Küllap aimate, millist sõnumit need kandsid.

Tagasi üles