Sisukord
Kultuur
Tänane leht
03.05.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Ametnik: toetame võimaluste piires (4) Tagakülg Kadrioru Selts sai Reidi tee lahingus esimese vahevõidu (6) Majanduse lühiuudised Ossinovski: riik peaks hakkama pensionäride ravikindlustuse eest maksma (2) Tervis 3.0 – maailmas käivituvad uue põlvkonna virtuaalkliinikud, Eesti on isepäine (2) Eriüksused saavad jõudu juurde (6) Horoskoop Savisaar: mõtlesin, et miks mitte presidendiks kandideerida Lapsporno tootmises süüdistatud Kaur Kender astus kohtu ette Igal omavalitsusjuhil on ise hind Mälumäng Siim Kallas esitles raamatut Male Arste peletab maakonnahaiglatest haigete nappus Majandus Majanduse lühiuudised majanduse nupsikud lk. 12-13 Alla euro maksev bensiiniliiter võib olla minevik (5) Majanduse lühiuudised Tervis 3.0 – maailmas käivituvad uue põlvkonna virtuaalkliinikud, Eesti on isepäine (2) Välismaa Põgenikevool lõhestab Schengeni tsooni riike Välismaa lühiuudised Tervis 3.0 – maailmas käivituvad uue põlvkonna virtuaalkliinikud, Eesti on isepäine (2) Tuline aprill Süürias Jätkuv vägivald ohustab unistust rahust Arvamus Juhtkiri: avalikud palgad Jarmo Mäkelä: Soome ja Rootsi vajavad NATOt Postimees 1921. aastal: katastroofiline seisukord Lätis. Olev Remsu: Rüütel, Savisaar ja Helme (6) Karl-Eduard Salumäe: peksu viha Päeva karikatuur Kaire Uusen: milline on see «õige eestlane»? (11) Kultuur Tulised noodid ja kentsakad tegelased – selline oli Jazzkaar Vene džässispets kiidab Eesti muusikuid Sport Spordi lühiuudised Klavanist saab Tallinna Kalevi president Vändra ässad: enesekindlad ja valmis etapivõiduks Djokovic ja Murray kaklevad dopingu pärast Kalev näitas klassi, Raplal ootamatu probleem Võitja tabas raskeid viskeid, kaotaja tegi rumalusi Viljandi püüab kõigutada Põlva trooni Tallinn Kadrioru Selts sai Reidi tee lahingus esimese vahevõidu (6) Tarbija Puudustest hoolimata enimmüüdud nutikell Arste peletab maakonnahaiglatest haigete nappus Tartu Karlovlased asusid randa rajama (1) Kaitsealad kattuvad rämpsuga Vooremäel vihisevad golfikettad Pühaste pruulikoda ehitas Tartusse uue õlletehase Maksimarketi kavandamine lõi männilinna kihama Karlovlase koju ilmus harilike inimeste veidrusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vene džässispets kiidab Eesti muusikuid

5 min lugemist
Kadri Voorand - üks tähelepanuväärsemaid lauljaid Euroopas, vähemalt Kirill Moškovi arvates. FOTO: Siiri Padar

Palju on räägitud sellest, et Jazzkaare festivali rahvusvaheline maine on järjest tõusnud, et festival on Eesti viinud maailma džässikaardile ja et korraldajate postkastid kubisevad nende artistide mänedžeride pakkumistest, kes on kuulnud, et see on koht, kuhu tasub tulla. Selles kõiges on oma roll välismeedia kajastustel. 

Tellijale Tellijale

Välisajakirjanikke on Jazzkaarel olnud igal aastal – see on kirju seltskond, kuhu on regulaarselt kuulunud keegi maailma enim tunnustatud džässiportaalist AllAboutJazz, soomlased nüüdseks ainult veebis ilmuvast väljaandest Jazzrytmit ja Norra juhtiv kriitik Jan Granlie, kes on aastate vältel vahendanud festivali Skandinaavia meediatarbijatele.

Paljud neist saabuvad Jazzkaarele tavaliselt Jazzaheadi messilt Saksamaal või on parasjagu sinna minemas, mistõttu tervele festivalile on läbi aastate saanud jääda üsna vähesed.

Üks nüüdseks juba tuttavaid nägusid Jazzkaarel on Kirill Moškov, kes esmakordselt oli siin üksteist aastat tagasi. Kirju taustaga mees, Moskva riikliku ülikooli ajakirjandusõppejõud, kes pidanud loenguid Vene džässist ka mitmel pool välismaal ja kes ühe oma põhitegevusena veab Venemaa ainsat džässiajakirja Jazz.ru.

02.05.2016 04.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto