Vene džässispets kiidab Eesti muusikuid

Kadri Voorand - üks tähelepanuväärsemaid lauljaid Euroopas, vähemalt Kirill Moškovi arvates. FOTO: Siiri Padar

Palju on räägitud sellest, et Jazzkaare festivali rahvusvaheline maine on järjest tõusnud, et festival on Eesti viinud maailma džässikaardile ja et korraldajate postkastid kubisevad nende artistide mänedžeride pakkumistest, kes on kuulnud, et see on koht, kuhu tasub tulla. Selles kõiges on oma roll välismeedia kajastustel. 

Tellijale Tellijale

Välisajakirjanikke on Jazzkaarel olnud igal aastal – see on kirju seltskond, kuhu on regulaarselt kuulunud keegi maailma enim tunnustatud džässiportaalist AllAboutJazz, soomlased nüüdseks ainult veebis ilmuvast väljaandest Jazzrytmit ja Norra juhtiv kriitik Jan Granlie, kes on aastate vältel vahendanud festivali Skandinaavia meediatarbijatele.

Paljud neist saabuvad Jazzkaarele tavaliselt Jazzaheadi messilt Saksamaal või on parasjagu sinna minemas, mistõttu tervele festivalile on läbi aastate saanud jääda üsna vähesed.

Üks nüüdseks juba tuttavaid nägusid Jazzkaarel on Kirill Moškov, kes esmakordselt oli siin üksteist aastat tagasi. Kirju taustaga mees, Moskva riikliku ülikooli ajakirjandusõppejõud, kes pidanud loenguid Vene džässist ka mitmel pool välismaal ja kes ühe oma põhitegevusena veab Venemaa ainsat džässiajakirja Jazz.ru.

02.05.2016 04.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto