T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Puudustest hoolimata enimmüüdud nutikell

Kuldar Kullasepp
Puudustest hoolimata enimmüüdud nutikell
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vaatamata kriitikale on Apple Watch edukaim nutikell turuosaga kuni 61 protsenti.
Vaatamata kriitikale on Apple Watch edukaim nutikell turuosaga kuni 61 protsenti. Foto: AP/Scanpix

Aasta tagasi jõudis müügile praeguseks maailma populaarseimaks nutikellaks saanud Apple Watch. Hinnangute kohaselt on ettevõte aastaga müünud 12–13 miljonit nutikella. Võrdlusena võib tuua, et kui aastal 2007 tuli müügile esimene iPhone, siis seda müüdi esimesel aastal kaks korda vähem.

Ettevõtte turuosaks segmendis peetakse eri hinnangutel 52 kuni 61 protsenti. Samas on piisavalt arvamusi, et Apple Watch pole siiski olnud sugugi nii hea ja edukas. Kella suhtes on oldud kriitilised ilmumise hetkest saadik.

Näiteks hindas tehnikaportaal Cnet nutikella 3,5 tärniga viiest võimalikust – see on madalaima hinnanguga Apple’i toode viimase aasta jooksul.

Nii lühi- kui pikaajaliste kasutamise järel on arvustused osutanud mitmele probleemile. Hind, aku kestvus, rakenduste kasutamine, disain – need on peamised probleemkohad. Esmalt hinnast, mida on peetud liiga kõrgeks. Keskmine väljamüügihind 500 dollarit on muljetavaldav, kuid kellal oleks kindlasti suurem müügiedu, kui selle saaks soetada soodsamalt.

Sellest on ettevõte ka ise aru saanud ning aasta jooksul on kella hinda alandanud. Kui Ühendriikides algab Apple Watchi hind praegu 299 dollarist, siis näiteks Eestis tuleb odavaima kella eest välja käia ligi 380 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles