Sisukord
Tarbija
Tänane leht
03.05.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Ametnik: toetame võimaluste piires (4) Tagakülg Kadrioru Selts sai Reidi tee lahingus esimese vahevõidu (6) Majanduse lühiuudised Ossinovski: riik peaks hakkama pensionäride ravikindlustuse eest maksma (2) Tervis 3.0 – maailmas käivituvad uue põlvkonna virtuaalkliinikud, Eesti on isepäine (2) Eriüksused saavad jõudu juurde (6) Horoskoop Savisaar: mõtlesin, et miks mitte presidendiks kandideerida Lapsporno tootmises süüdistatud Kaur Kender astus kohtu ette Igal omavalitsusjuhil on ise hind Mälumäng Siim Kallas esitles raamatut Male Arste peletab maakonnahaiglatest haigete nappus Majandus Majanduse lühiuudised majanduse nupsikud lk. 12-13 Alla euro maksev bensiiniliiter võib olla minevik (5) Majanduse lühiuudised Tervis 3.0 – maailmas käivituvad uue põlvkonna virtuaalkliinikud, Eesti on isepäine (2) Välismaa Põgenikevool lõhestab Schengeni tsooni riike Välismaa lühiuudised Tervis 3.0 – maailmas käivituvad uue põlvkonna virtuaalkliinikud, Eesti on isepäine (2) Tuline aprill Süürias Jätkuv vägivald ohustab unistust rahust Arvamus Juhtkiri: avalikud palgad Jarmo Mäkelä: Soome ja Rootsi vajavad NATOt Postimees 1921. aastal: katastroofiline seisukord Lätis. Olev Remsu: Rüütel, Savisaar ja Helme (6) Karl-Eduard Salumäe: peksu viha Päeva karikatuur Kaire Uusen: milline on see «õige eestlane»? (11) Kultuur Tulised noodid ja kentsakad tegelased – selline oli Jazzkaar Vene džässispets kiidab Eesti muusikuid Sport Spordi lühiuudised Klavanist saab Tallinna Kalevi president Vändra ässad: enesekindlad ja valmis etapivõiduks Djokovic ja Murray kaklevad dopingu pärast Kalev näitas klassi, Raplal ootamatu probleem Võitja tabas raskeid viskeid, kaotaja tegi rumalusi Viljandi püüab kõigutada Põlva trooni Tallinn Kadrioru Selts sai Reidi tee lahingus esimese vahevõidu (6) Tarbija Puudustest hoolimata enimmüüdud nutikell Arste peletab maakonnahaiglatest haigete nappus Tartu Karlovlased asusid randa rajama (1) Kaitsealad kattuvad rämpsuga Vooremäel vihisevad golfikettad Pühaste pruulikoda ehitas Tartusse uue õlletehase Maksimarketi kavandamine lõi männilinna kihama Karlovlase koju ilmus harilike inimeste veidrusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Puudustest hoolimata enimmüüdud nutikell

3 min lugemist
Vaatamata kriitikale on Apple Watch edukaim nutikell turuosaga kuni 61 protsenti. FOTO: AP/Scanpix

Aasta tagasi jõudis müügile praeguseks maailma populaarseimaks nutikellaks saanud Apple Watch. Hinnangute kohaselt on ettevõte aastaga müünud 12–13 miljonit nutikella. Võrdlusena võib tuua, et kui aastal 2007 tuli müügile esimene iPhone, siis seda müüdi esimesel aastal kaks korda vähem.

Tellijale Tellijale

Ettevõtte turuosaks segmendis peetakse eri hinnangutel 52 kuni 61 protsenti. Samas on piisavalt arvamusi, et Apple Watch pole siiski olnud sugugi nii hea ja edukas. Kella suhtes on oldud kriitilised ilmumise hetkest saadik.

Näiteks hindas tehnikaportaal Cnet nutikella 3,5 tärniga viiest võimalikust – see on madalaima hinnanguga Apple’i toode viimase aasta jooksul.

Nii lühi- kui pikaajaliste kasutamise järel on arvustused osutanud mitmele probleemile. Hind, aku kestvus, rakenduste kasutamine, disain – need on peamised probleemkohad. Esmalt hinnast, mida on peetud liiga kõrgeks. Keskmine väljamüügihind 500 dollarit on muljetavaldav, kuid kellal oleks kindlasti suurem müügiedu, kui selle saaks soetada soodsamalt.

Sellest on ettevõte ka ise aru saanud ning aasta jooksul on kella hinda alandanud. Kui Ühendriikides algab Apple Watchi hind praegu 299 dollarist, siis näiteks Eestis tuleb odavaima kella eest välja käia ligi 380 eurot.

02.05.2016 04.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto