K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Igal omavalitsusjuhil on ise hind

Oliver Kund
, reporter
Igal omavalitsusjuhil on ise hind
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vajuta luubile, et avada kaart.
Vajuta luubile, et avada kaart. Illustratsioon: Pm

Kuigi seaduse silmis on kõigil omavalitsusjuhtidel samad ülesanded, on volikogud määranud juhtide tööle väga erinevad hinnad, mis pole mitte alati seoses omavalitsuse rikkuse või elanike arvuga. Eesti kõrgeim linnapea palk erineb madalaimast kolm, vallajuhtide töötasud aga isegi ligi kuus korda.

Rahandusministeeriumi läinud nädala lõpus avalikustatud andmeist selgub, et kohalike omavalitsuste ametnike ja linnajuhtide palgatabelit veab Tallinna raad. See on ühtlasi üks vähestest linnavalitsustest, kes on saanud mullu lubada endale palgatõusu.

Kõige suurem palgahüpe puudutas praegu ametist kõrvaldatud linnapead Edgar Savisaart, kelle tasu oleks tööl viibimise korral olnud tänavu 5200 eurot. Palgatõus tuleneb linnavolikogu määrusest, mis võrdsustas linnapea ja linnavolikogu esimehe palga ministri palgaga, abilinnapeade palga aga riigikogu lihtliikme omaga. Ühes sellega tõusis ka kuue abilinnapea töötasu 776 euro võrra, 4220 eurole.

Märksõnad
Tagasi üles