Sisukord
Eesti
Tänane leht
04.05.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Horoskoop Peipsist sai arheoloogide kullaauk Kolleegidest vähem teenivad omavalitsusjuhid ei nurise Tagakülg Tallinna linnasüdant ootavad suured muutused Hanso: Venemaa käitub kui koolikiusaja Soe päike meelitas pealinlased õue kevadet nautima Linn korraldab õpilastele supergraafika kavandite konkursi Toobal ei saanud õigust osaleda ERJK koosolekul Kallas ja Reformierakond arutasid tema kriitilisi avaldusi Eesti lühiuudised Male Uuest peatänavast saab aimu järgmisel nädalal Mälumäng Eksperdid: enamik NATO dokumendilekkest on infomüra (6) Majandus Majanduse lühiuudised Greenpeace’i leke seab vabakaubandusleppe löögi alla Tööandjad küsivad valitsuselt odavat välistööjõudu (10) Virumaa ettevõte investeeris Baltimaade võimsaimasse traktorisse (1) Välismaa Saksamaa on valmis rohkem võimu rakendama (1) Türgi saab Euroopa Komisjonilt rohelise tule (1) Vene ühiskorterid elavad endiselt Arvamus Mart Raudsaar: Üksiku Rüütli fenomen (1) Nils Niitra: kaluriküla – mõtle suurelt! (2) Ilmar Raag: usaldus ja kahvel (6) Jüri Vendik: seltsimees Lavrovi kõrgeim tõde (10) Juhtkiri: droonide mäng õhus, meedias ja meie peades Postimees 1892. aastal: hukatuslik omakohus Madis Kalvet: Loch Nessi ja Elvise seljatamine (1) Ralf Allikvee: Eesti haiglavõrk pole jätkusuutlik (2) Kultuur Täismäng draamateatris Kunstnik-sõdur Marius Ivaškevičius Sport Kalevi treenerid: mängijad ei taha pingutada Serviti murdis avamängus Viljandi Leicester päästis tänapäeva jalgpalli Spordi lühiuudised Ohverduseks valmis olnud Selby tõusis snuukrimaailma suurte sekka Tallinn Tallinna linnasüdant ootavad suured muutused Uuest peatänavast saab aimu järgmisel nädalal Linn korraldab õpilastele supergraafika kavandite konkursi Tarbija Proteesid saab nüüd suhu paari tunniga AK Kunstnik-sõdur Marius Ivaškevičius Tartu Kahe vallavanema teenistus läheneb Tartu linnapea omale Palk 450 eurot kuus ja preemia varga tabamise eest (11) Jüri Saar: miks nad küll peavad linnas jooksma ? Linna lasteaedades algas loomulik verevahetus Haiglaõde plaanib avada oma kodus hooldekodu Soomepoisid laulsid enne autasustamist oma hümni Tartu Postimees kolib professorite linnaossa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kolleegidest vähem teenivad omavalitsusjuhid ei nurise

2 min lugemist
Ervin Tamberg FOTO: Marko Saarm/Sakala

Eestis kõige vähem palka saav omavalitsusjuht on Tartumaa Piirissaare vallavanem Liina Miks (42), kellele vallavolikogu on määranud 700-eurose kuupalga.

Võrreldes suuremate linnade juhtidega teenib 63 elanikuga Piirissaare valla juht kuus-seitse korda vähem. Rahandusministeeriumile esitatud omavalitsusjuhtide palgaandmetest selgub, et alla 1300-eurost kuupalka saab 18 vallavanemat. Linnapeade palk küünib enamasti üle 2000 euro, sellest väiksemalt palka makstakse viiele linnapeale.

Miksi sõnul on 700-eurone palk küll väike, aga majandama peab nii, et toime tuleb.

«Üks asi on see, et palgad on väikesed, teine asi on see, et nii väikeses vallas peab kõik tööd ära tegema vallavanem. Meil personali ei ole, pean ise vedama asju, teen saare peal taksot, kõiki asju teen ise,» rääkis ta. «Vallavalitsuses on peale minu veel vallasekretär ja raamatupidaja, ega meid rohkem polegi.»

2014. aasta oktoobris ametisse valitud Miksi palga suuruse määras Piirissaare vallavolikogu ja oma praegust palka hakkas ta saama 2015. aasta alguses.

«Kas ma olen selle palgaga rahul, on hea küsimus. Alati võib ju rohkem küsida, aga töö on iseenesest väga huvitav,» lausus ta. «Olen nõus edasi töötama selle palgaga oma ametiaja lõpuni.»

Miksi sõnul ei mõjuta tema palga suurust kuidagi see, et ta on naine, sugudevahelisel palgalõhel ei ole siin mingit rolli: Piirisaare üle-eelmine vallavanem Siim Avi – meesterahvas – sai temast veel vähem palka. Enne Miksi ametis olnud Jelena Umbleja töötasu oli 546 eurot kuus.

Väikseima palgaga linnapea, Viljandimaal asuvat 789 elanikuga Mõisaküla juhtiv Ervin Tamberg (59) ütles, et peab oma 1295-eurost palka täiesti õiglaseks.

«See peab olenema linna suurusest. Ma arvan, et linnapea palk peakski kujunema selle järgi, kui suur on linnaelanike arv ja linna tulubaas. Viimati tõusis linna töötajatel palk eelmisel aastal ja kõik linna palgal olevad töötajad said 30–35 eurot juurde. Palgatõus ei olnud mitte protsent palgast, vaid kõik said ühesuguse summa juurde, alates koristajast kuni minuni välja,» rääkis ta.

Tamberg märkis, et kuigi tal on linnapeana tegemist palju rohkem kui mõne suurema omavalitsuse juhil, on ta oma töötasuga rahul ega näe põhjust muretsemiseks. «Ma tegelen Mõisakülas absoluutselt kõigega, mis inimestele muret valmistab, on see siis fekaalivedu, elektrikatkestus, tänavaauk või pikali kukkunud liiklusmärk,» rääkis ta.

Infokastid

Väikseima palgaga vallavanemad:

Liina Miks, Piirissaare            700

Kulno Klein, Kareda  1023

Aleksandr Širokov, Peipsiääre           1065

Erika Reinumägi, Kaiu           1100

Lembit Sikk, Misso    1130

Raido Tetto, Viru-Nigula       1140

Koit Prants, Laeva     1200

Jaanus Männik, Surju 1200

Andrus Toss, Tudulinna         1200

Etti Kagarov, Kohtla  1220

Väikseima palgaga linnapead:

Ervin Tamberg, Mõisaküla     1295

Max Kaur, Mustvee   1560

Marko Šorin, Sindi     1756

Eva Kams, Elva          1900

Siret Pihelgas, Paide   1950

* Tabelid ei pruugi olla täielikud, kuna rahandusministeeriumile saatsid andmed oma juhtide palga kohta 162 valda ja 22 linna.

Seotud lood
03.05.2016 05.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto