Sisukord
Film
Postimees
05.05.2016
Eesti Dilbert Mälumäng Horoskoop Palju õnne Harku «mässu» asjus paljastusid vastuolud Male Pisike ja rõõmsameelne Uljana loodab hakata ise kõndima Elva linnavalitsus teeb disainpargist autoparkla (6) Eesti lühiuudised Esikülg 5. mai Raamat muusikute seiklustest Kommentaar Tallinn ehitab euroraha eest hulga teid Edgari selget sõna ootavad kõik Tagakülg Norra ajakirjanik: meil on veel detaile selle kohta, mida teab NATO Balti riikides toimuvast (7) Euroopas vaieldakse pagulaste ümberjagamise üle Majandus Michal kahtleb TTÜ järelevaleves Parima juhi tiitlit jahivad Helm, Kitt ja Raasuke Majanduse lühiuudised Kaks aastat kestnud hinnalangus on nagu nõukogude aatom Välismaa Türgi kodanikele terendab viisavaba pääs Euroopa Liitu Ukraina, Gruusia ja Kosovo ootavad Donald Trump rühib vääramatul võidukursil Arvamus Mark Soosaar: riigiisa või riigiema? (2) Juhtkiri: väljakutse Euroopa projektile (1) Lugejate kirjad: veel igapäevasest viisakusest Aivar Pau: sõidujagamine on suur bluff (1) Päeva karikatuur Postimees 1994. aastal: VISA-Electronist peaks saama Eestis levinuim magnetkaart Volli Kalm: kuus head põhjust, miks investeerida teadusesse (1) Katrin Koov: turg ja barrikaadid Kultuur Skandaalse Balti börsihoone fassaad pääses korraks merekonteinerist välja Vabadus ja vastutus: Veiko Õunpuu «Free Range» Postimehe Kinos (1) Ärme tee sääsest elevanti Sport Spordi lühiuudised Selver kordaks võiduga Rakvere legendaarset saavutust Venemaa paine ja teised soosikud Katalaanide sangarist sakslaste äpuks Rapla pusis, Kalev võitis Kergejõustikust saab Margus Hundi päästeingel? Tallinn Tallinn ehitab euroraha eest hulga teid Tarbija Hea aknakate lubab kauem magada AK Katrin Koov: turg ja barrikaadid Tartu Ette otsustatud: vallavanem saab igal juhul preemiat Sõna orjana talub kirjanik ebainimlikke tingimusi (2) Kulunud tartaankate läheb suvel remonti Vanaema õpib koos lapselapsega luuletust pähe Kaitseliitlased naasid Inglismaalt võiduga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vabadus ja vastutus: Veiko Õunpuu «Free Range» Postimehe Kinos

1 min lugemist
«Free Range» FOTO: Kaader filmist

Nädala lõpuni saab Postimehe Kinos vaadata Veiko Õunpuu filmi «Free Range», mis räägib vabadusest, vastutusest ja ühiskonda sobitumisest.

Mida on filmist arvanud Postimehe fimižürii? «Veiko Õunpuu kõige helgem film. Keegi mainis, et sel on ilus kulg, millega saab ainult nõustuda. Mul on siiralt hea meel, et keegi suudab ja tahab veel selliseid filme teha. Ja ega Veiko vist enam halba filmi oskagi teha,» leiab Indrek Kasela.

«Kolm kõige paremat asja filmis: Peeter Volkonski, karussell ja muusika. Muusika eest annaksin 10 punkti. Väga sobiv ja hea valik,» arvab Lenna Kuurmaa.

Noor algaja kirjanik Fred unistab, fantaseerib ja elab argise nürimeelsuse asemel unelmates. Ta usub, et romantiline vabadus on võimalik ja kirjanikustaatus annab elus suuremaid vabadusi. Äkitsi ei ole Fred enam sugugi vaba. Tema tüdruk on rase, Fred peab oma tegude eest vastutama ja ühiskonda paigutuma.

Fred on vabapidamisel, tema vabadust piirab ühiskond. Fred küsib endalt: kuidas elada nii, et hiljem poleks valus raisatud elu pärast? Võib-olla tuleks elada oma elu vähenõudlikult, märgates argises salapära ja selline maailm heaks kiita? Näeme noort meest üritamas, vähem üritamas ja üldse mitte üritamas, aga täielikult loobumas me teda ei näe.

Postimehe tellijad saavad Postimehe Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega.

+ Postimehe Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
04.05.2016 06.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto