Sisukord
Uudised
Tänane leht
06.05.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Riik kaalub Narva suurkiriku ostmist Male Karula kratid näitavad vallajuhtidele hambaid (12) Tagakülg Priit Toobal ostis Kildu kooli ja rajab sinna ratsakeskuse (3) Uus Piusa kordon valmis Koolidel on õigus võtta õpilase nutiseade hoiule (1) Koolinoored: naine võtku endale rikas mees (2) Rõivase sõnul pole Harku juhtumi osas valetatud Kaljurand Reformierakonda astuda ei kavatse Õpilased jooksid liikumispuudega laste toetuseks Mälumäng Kõrge riigiametnik kasvatab vilja võõral maal (8) Palju õnne Mõisakinnisvara vastu tunnevad huvi soomlased Majandus Eestlaste kõned on rangelt kapo kontrolli all Vene häkkerid panid müüki sajad miljonid meilikeskkondade logimisandmed Majanduse lühiuudised India ei luba pruugitud nutitelefone importida Mõisakinnisvara vastu tunnevad huvi soomlased Tesla tahab toota pool miljonit autot aastas Eesti tudengisatelliit põrutab põrgusse Välismaa Vesinikupommi suhtes puudub selgus Brüsseli rünnakud ei erine Peal Harbourist või 9/11st (2) Kim ootab enda kroonimist Välismaa lühiuudised Ekspert: Euroopas on tuhandeid võimalikke terroriste (2) Arvamus Oliver Lomp: mina küll tean, miks eestlane lapsi ei saa (8) Toomas Laur: ehituse järelevalve vajab karmimat kätt (1) Juhtkiri: jõnk volikogu ja häälekas kogukond (4) Ahto Lobjakas: Türgi sehvt (2) Martin Schulz ja Jean-Claude Juncker: paavst Franciscus – sillaehitaja rahvaste vahel (2) Päeva karikatuur Henrik Roonemaa: mingit sõidujagamist pole olemas (4) Postimees 1927. aastal: Vatikaan iludusvõistluse vastu Taavi Minnik: Populistid? Nad on ammu siin (21) Kultuur Ja kaelast purskab paska Filmimuuseumisse hakkab viima punane vaip Sport Veel rohkem lapitud Pärnu jäi ellu Spordi lühiuudised Lohakad korraldajad lõhkusid EMil Eesti neljapaadi aerud Salumets: võitu ei osatud õigesti kasutada Peep Pahv: oluline oli otsus – jätkata! Taandatud venelase koha võtab Hollandi imelaps Jalgpalli järgmise imetreeneri vormimine Tarbija Raamatu ja roosi päev ühendab katalaane Tartu Rannailm on kohal, rannavalve veel mitte «Teeme ära!» haarab kogu linna Joostes saab nii võistelda kui head teha Avalikus kohas joojat politsei pigem ei tülita (3) Tartumaa laste käes hakkab kõlama üle saja uue pilli Valge linaga korjatud puuk satub laborisse (2) Mudilased pistavad näpud mulda Maalid räägivad loo lihast ja perenaisest Elleri kooli Tubina saali täidab üheks õhtuks moelavastus Monumentaalkunst suhtleb meiega Ei nüüd ole enam aega magada! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vene häkkerid panid müüki sajad miljonid meilikeskkondade logimisandmed

1 min lugemist
Vihakõneleja FOTO: SCANPIX

Sajad miljonid üleilmselt tuntud meilikeskkondade Gmail, Yahoo Mail, Mail.ru ja Hotmail kasutajanimed ja paroolid on langenud Venemaa häkkerite küüsi ning pandud müüki.

Veebiturvalisuse ettevõtte Hold Security andmeil võib juhtum puudutada 272,3 miljonit kontot. Ettevõtte eksperdi Alex Holdeni sõnul on müüki pandud 57 miljonit Mail.ru, 40 miljonit Yahoo Maili, 33 miljonit Hotmaili ja 24 miljonit Gmaili kontot, teatab Reuters.

Lisaks sisaldab häkkerite andmebaas väidetavalt sadu tuhandeid Saksamaa ja Hiina e-maili aadressi ning tuhandeid Ameerika Ühendriikide pankade, tootmis- ja jaemüügiettevõtete klientide kasutajanimesid ja paroole.

Hold Security andmed pärinevad otse ühelt häkkerilt, kes pakkus andmebaasi müügiks kõigest ühe dollari eest. Kümne päeva eest asus ettevõte teenusepakkujaid juhtumist informeerima.

Tegemist on suurte numbritega, kuid siiski väikese osaga nende teenuste kasutajate koguarvust, Gmaili kasutajate hulk küündib näiteks ühe miljardini.

Mail.ru teatas vastuseks Reutersile, et asub piisava info kogumise järel ohustatud kasutajaid juhtumist informeerima. Microsofti esindaja ütles, et tegemist on kahetsusväärse reaalsusega, kuid ettevõtte teenustel on kasutajate kontode turvamisel piisavad turvameetmed, mis küsivad kahtluste korral kasutajatelt sisselogimisel täiendavaid andmeid.

Seotud lood
05.05.2016 07.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto