Sisukord
Välismaa
Tänane leht
06.05.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Riik kaalub Narva suurkiriku ostmist Male Karula kratid näitavad vallajuhtidele hambaid (12) Tagakülg Priit Toobal ostis Kildu kooli ja rajab sinna ratsakeskuse (3) Uus Piusa kordon valmis Koolidel on õigus võtta õpilase nutiseade hoiule (1) Koolinoored: naine võtku endale rikas mees (2) Rõivase sõnul pole Harku juhtumi osas valetatud Kaljurand Reformierakonda astuda ei kavatse Õpilased jooksid liikumispuudega laste toetuseks Mälumäng Kõrge riigiametnik kasvatab vilja võõral maal (8) Palju õnne Mõisakinnisvara vastu tunnevad huvi soomlased Majandus Eestlaste kõned on rangelt kapo kontrolli all Vene häkkerid panid müüki sajad miljonid meilikeskkondade logimisandmed Majanduse lühiuudised India ei luba pruugitud nutitelefone importida Mõisakinnisvara vastu tunnevad huvi soomlased Tesla tahab toota pool miljonit autot aastas Eesti tudengisatelliit põrutab põrgusse Välismaa Vesinikupommi suhtes puudub selgus Brüsseli rünnakud ei erine Peal Harbourist või 9/11st (2) Kim ootab enda kroonimist Välismaa lühiuudised Ekspert: Euroopas on tuhandeid võimalikke terroriste (2) Arvamus Oliver Lomp: mina küll tean, miks eestlane lapsi ei saa (8) Toomas Laur: ehituse järelevalve vajab karmimat kätt (1) Juhtkiri: jõnk volikogu ja häälekas kogukond (4) Ahto Lobjakas: Türgi sehvt (2) Martin Schulz ja Jean-Claude Juncker: paavst Franciscus – sillaehitaja rahvaste vahel (2) Päeva karikatuur Henrik Roonemaa: mingit sõidujagamist pole olemas (4) Postimees 1927. aastal: Vatikaan iludusvõistluse vastu Taavi Minnik: Populistid? Nad on ammu siin (21) Kultuur Ja kaelast purskab paska Filmimuuseumisse hakkab viima punane vaip Sport Veel rohkem lapitud Pärnu jäi ellu Spordi lühiuudised Lohakad korraldajad lõhkusid EMil Eesti neljapaadi aerud Salumets: võitu ei osatud õigesti kasutada Peep Pahv: oluline oli otsus – jätkata! Taandatud venelase koha võtab Hollandi imelaps Jalgpalli järgmise imetreeneri vormimine Tarbija Raamatu ja roosi päev ühendab katalaane Tartu Rannailm on kohal, rannavalve veel mitte «Teeme ära!» haarab kogu linna Joostes saab nii võistelda kui head teha Avalikus kohas joojat politsei pigem ei tülita (3) Tartumaa laste käes hakkab kõlama üle saja uue pilli Valge linaga korjatud puuk satub laborisse (2) Mudilased pistavad näpud mulda Maalid räägivad loo lihast ja perenaisest Elleri kooli Tubina saali täidab üheks õhtuks moelavastus Monumentaalkunst suhtleb meiega Ei nüüd ole enam aega magada! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kim ootab enda kroonimist

3 min lugemist
  • Parteikongressi korraldamise põhjus võib olla Kimi soov võimu kinnistada.
  • Parteikongressile on eelnenud Põhja-Korea tuuma- ja raketikatsetused.
  • Ühendriigid soovivad paigutada Korea poolsaarele raketitõrjesüsteemi.
  • Põhja-Korea on ärritanud ka Hiinat ning kasvatanud regioonis pingeid.
Töölispartei kongressi eel Pyongyangi Mangyongdae Laste Palees toimunud kontsert. FOTO: SCANPIX

Täna Pyongyangis algav Põhja-Korea Töölispartei kongress on esimene tervelt 36 aasta jooksul. Viimati kogunes ainupartei 1980. aastal, kui praeguse juhi Kim Jong-uni vanaisale Kim Il-sungile, riigi rajajale, anti partei peasekretäri aunimetus.

Tellijale Tellijale

Lõuna-Korea valitsusametnike arvates võib seitsmenda kongressi korraldamise põhjus olla Kimi soov võimu kinnistada. Selle tarbeks võib Kim ennast kongressil partei peasekretäriks kuulutada, tõstes end niimoodi oma vanaisa ja 2011. aastal lahkunud isa Kim Jong-iliga samale võimupositsioonile. Praegu on noore Kimi ametinimetus «partei esimene sekretär».

«Nüüd on tema ajastu,» sõnas Põhja-Korea endine sõjaväeametnik An Chan-il, kes juhib praegu Soulis mõttekoda. An lisas, et ilmselt on Kimil tunne, et esimeseks sekretäriks jäädes ei saa ta piisavalt austust.

05.05.2016 07.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto